Home / MotoGP / Bautista wraca do Aspara. Laverty odejdzie?

Bautista wraca do Aspara. Laverty odejdzie?

Alvaro Bautista

Alvaro Bautista został potwierdzony jako zawodnik Aspar Ducati na sezon 2017. Hiszpan otrzyma do dyspozycji tegoroczny motocykl – Desmosedici z roku 2016. To dla niego powrót do tej stajni. Nie wiadomo jeszcze, kto z dwójki Yonny Hernandez – Eugene Laverty pozostanie na drugim motocyklu. Irlandczyk rozważa powrót do WSBK z Aprilią. Drugi zawodnik i tak prawdopodobnie dostałby tylko GP15, na co Laverty nie chce się zgodzić.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Bautista odnosił w barwach Aspara największe sukcesy. Zdobył tytuł mistrzowski w klasie 125ccm, a także walczył o inne mistrzostwo, już w 250ccm. Potem przez siedem lat kariery w MotoGP bronił barw Suzuki i Aprilii, a także satelickiej stajni Hondy. W 2012 roku dwa razy stał na podium i był piątym zawodnikiem świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: crash.net

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
36 zapytań w 0,709 sek