Home / MotoGP / Bayliss pojedzie w Walencji

Bayliss pojedzie w Walencji

Dwa lata po tym jak Troy Bayliss ostatni raz zasiadł za sterami Ducati Desmosedici, tegoroczny Mistrz Świata serii World Superbike ponownie wystąpi w barwach teamu Ducati Marlboro MotoGP.

Troy Bayliss wspierać będzie swojego byłeDwa lata po tym jak Troy Bayliss ostatni raz zasiadł za sterami Ducati Desmosedici, tegoroczny Mistrz Świata serii World Superbike ponownie wystąpi w barwach teamu Ducati Marlboro MotoGP.

Troy Bayliss wspierać będzie swojego byłego teampartenra Lorisa Capirossiego w ostatnim wyścigu Moto Grand Prix motocykli o pojemności 990cc. Australijczyk zastąpi kontuzjowanego podczas GP Portugalii Sete Gibernau.

‘Baylisstic’ reprezoentował barwy Ducati Marlboro w sezonach 2003 i 2004. Jednak po słabych występach został zwolniony i na jego miejsce zakontraktowano Carlosa Checę.
W zeszłym roku Bayliss wystąpił w ekipie Camel Honda, jednak jego przygoda z Hondą RC211V nie trwała zbyt długo i zakończyła się wraz z kontuzją jakiej nabawił się podczas GP Wielkiej Brytanii.

Jak oficjalnie ogłoszono w przyszłym sezonie kierowcami Ducati w serii MotoGP będą Loris Capirossi i nowy nabytek Casey Stoner. Natomiast Troy Bayliss podpisał dwuletni kontrakt z fabrycznym zespołem Ducati WSBK.

zdjęcie: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
57 zapytań w 0,674 sek