Home / MotoGP / BMW M5 nowym Samochodem Bezpieczeństwa

BMW M5 nowym Samochodem Bezpieczeństwa

W Motocyklowych Mistrzostwach Świata marka BMW obecna jest jako „dostawca” samochodów bezpieczeństwa, samochodów medycznych i podobnych. Już w GP Walencji zobaczymy na starcie nową konstrukcję – model M5. Auto to będzie wykorzystywane przez cały sezon 2018.

BMW dostarcza samochody bezpieczeństwa do MotoGP już prawie 20 lat. Były to najróżniejsze modele, w ostatnim czasie m.in. M2 czy M4. Za rok będzie to większy brat w gamie bawarskiej marki, sedan M5.Auto jest wyposażone w 4.4-litrowy potężny silnik V8, wyposażony w dwie turbosprężarki. Osiąga on moc 600KM. Auto ma ośmiobiegową automatyczną skrzynię biegów i napęd na wszystkie cztery koła.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wrażenie robi też moc – setkę samochód osiąga w 3.4s. Nie mogło obyć się bez przeróbek, które odróżnią tego safety cara od wersji drogowej M5. Inny będzie przedni splitter, a kierowca i pasażer siedzieć będą w fotelach, pochodzących ze sportowego M4 GTS. Układ wydechowy został specjalnie zaprojektowany na tor wyścigowy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Fot. BMW

Czy podobają ci się auta BMW jako Samochody Bezpieczeństwa?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,757 sek