Home / MotoGP / Bradl i Bautista przetestowali nową Aprilię

Bradl i Bautista przetestowali nową Aprilię

Stefan Bradl

Aprilia opublikowała pierwsze oficjalne zdjęcia nowego motocykla RS-GP, który został przetestowany na prywatnej sesji w Katarze. Po wyjeździe na tor w Aragonii, gdzie wstępnie sprawdzono maszynę, na Losail motocykl trafił już w ręce Stefana Bradla i Alvaro Bautisty aż na trzy dni.

Do tej pory Aprilia wykorzystywała jako bazę motocykl spokrewniony z klasą Superbike, zbudowany jeszcze dla zespołu ART na lata 2012-2014. W zeszłym roku jego nazwa została zmieniona na RS-GP, dostał też pakiet poprawek. Wersja na 2016 rok jest już pełnoprawnym prototypem i nie ma nic wspólnego z maszyną ART.

AU1398028

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po objechaniu maszyny w Aragonii przez zawodników testowych, Alvaro i Stefan rozpoczęli poznawanie nowej Aprili RS-GP tutaj, w Katarze.” – powiedział szef zespołu Romano Albesiano. „To były trzy bardzo intensywne i pozytywne dni pracy. Wracamy do domu z wieloma informacjami i problemami, które musimy rozwiązać, ale najważniejsze że wiemy, iż osiągi i dynamika są znacząco lepsze niż w przypadku motocykla z 2015 roku.”

„Mamy przed sobą ważną ścieżkę rozwojową, która pozwoli nam przyspieszyć, ale jesteśmy pewni, że to będzie sezon, w którym będziemy coraz lepsi, aż wejdziemy na interesujący nas poziom.” – dodał. Aprilia podobnie jak Suzuki nie jest objęta zakazem rozwoju silnika, co oznacza dowolną liczbę wprowadzanych modyfikacji jak i brak restrykcji w testowaniu. Włoski zespół nie ujawnił czasów z testów.

AU1398029

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy Aprilia będzie w stanie walczyć o miejsca na podium?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,723 sek