Home / MotoGP / Bradley Smith ma problemy z chodzeniem, ale nie z jazdą

Bradley Smith ma problemy z chodzeniem, ale nie z jazdą

Bradley Smith przyznał po testach MotoGP w Malezji, że w trakcie jazdy nie odczuwa już skutków bardzo poważnej kontuzji, która wykluczyła go z drugiej połowy zeszłorocznego sezonu. Przypomnijmy, że Brytyjczyk zerwał więzadła w prawym kolanie, gdy upadł na treningu przed długodystansowym wyścigiem Oschersleben 8 Hours. Rehabilitację przechodził w centrum diagnostyki i treningu w siedzibie Red Bulla w Austrii.

„Jestem zadowolony, że nic nie pogorszyło się przez trzy dni testów. Po pracy jaką wykonaliśmy, nic już nie przeszkadza mi na motocyklu. Mam już pełen zakres ruchów i mogę wychylać się pod takim kątem, pod jakim potrzebuję. Jeśli chodzi o samą jazdę, możemy odhaczyć punkt z nazwą „nie ma żadnych problemów”.” – powiedział nowy zawodnik KTM.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Generalnie jednak, jeśli chodzi o chodzenie czy bieganie, to prawdopodobnie przez przynajmniej resztę mojej kariery wyścigowej mogę mieć problemy. Natomiast jeśli chodzi o osiągi, to wszystko jest w porządku.” – dodał.

Smith znalazł się w tym roku w nowej roli – został zawodnikiem fabrycznym. Wcześniej miał jedynie możliwość zasmakowania jazdy na starszych motocyklach Yamahy w zespole Tech 3. Zdaniem brytyjskiego zawodnika, teraz praca jest bardziej złożona, ale i lepsza. Póki co jednak osiągi na malezyjskich testach były poniżej oczekiwać. Smith każdego dnia plasował się pod koniec stawki i zdecydowanie ulegał swojemu partnerowi zespołowemu, Polowi Espagaro.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,697 sek