Home / MotoGP / Cal Crutchlow wkurzył lekarzy na torze w Brnie

Cal Crutchlow wkurzył lekarzy na torze w Brnie

Cal Crutchlow ujawnił, że zignorował sugestie lekarzy, którzy zalecali mu opuszczenie sobotnich kwalifikacji na torze w Brnie. Brytyjski zawodnik przewrócił się w porannym treningu na oleju, jaki rozlał się z motocykla Alvaro Bautisty. Podejrzewano u niego kontuzję pleców. Kwalifikacje przejechał na środkach przeciwbólowych.

Dr Angel Charte, lekarz MotoGP, po wizycie zawodnika w centrum medycznym odradzał start w kolejnych sobotnich sesjach. Crutchlow zdecydował się jednak wziąć udział w FP4 oraz kwalifikacjach. „Respektuję Dr Charte i wszystkich innych lekarzy, ale decyzja była moja. To dlatego byli wkurzeni.” – powiedział zawodnik LCR Hondy po kwalifikacjach, w których zajął piątą pozycję.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Jestem zawodnikiem i chcę się ścigać. Teraz muszę wrócić do szpitala, ponieważ zauważono, że coś jest nie w porządku z jednym z kręgów.” – dodał podczas wywiadu dla telewizji Movistar. Po wizycie w placówce okazało się jednak, że nie potwierdziły się podejrzenia. Crutchlow będzie mógł bez przeszkód wziąć udział w niedzielnym wyścigu o GP Czech.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
100 zapytań w 0,823 sek