Home / MotoGP / Casey najszybszy pierwszego dnia w Estoril

Casey najszybszy pierwszego dnia w Estoril

Podczas dzisiejszych treningów wolnych na torze w Portugalii najszybszym zawodnikiem okazał się być Casey Stoner. Australijczyk przejechał okrążenie toru w Estoril w 1’38.218. Zaraz za nim uplasował się lider generalki — Nicky Hayden. PierwsząPodczas dzisiejszych treningów wolnych na torze w Portugalii najszybszym zawodnikiem okazał się być Casey Stoner. Australijczyk przejechał okrążenie toru w Estoril w 1’38.218. Zaraz za nim uplasował się lider generalki — Nicky Hayden. Pierwszą trójkę dopełnił Kenny Roberts Jr.

Niespodzianką jest czwarte miejsce Carlosa Checki. Hiszpan pokonał takich zawodników Yamahy jak: Colin Edwards (6-ty) czy Valentino Rossi (8-my).
Piąty był również Hiszpan — Daniel Pedrosa.

Jak już wspomniałam Camel Yamaha Team zajął 6. i 8. miejsce. Tych dwóch zawodników przedzielił kolejny Hiszpan — Sete Gibernau. Kolega z zespołu Sete — Loris Capirossi, z czasem z FP1 12. pozycję.

John Hopkins, który podczas FP1 był trzeci, podczas drugiego treningu zanotował 9. — czas. Pierwszą dziesiątkę dopełnił Shinya Nakano.
Warto zwrócić uwagę, że między pierwszym a dziesiątym zawodnikiem, różnica czasowa wyniosła zaledwie niecałą sekundę!

Garry McCoy, który testuje nowy motocykl do przyszłego sezonu, zajął 19. pozycję. Ale… Garry jechał na motocyklu o pojemności 800cc!

Do końca nie wiem co stało się z Marco Melandrim ale wygląda na to, że podczasFP2 musiał on zaliczyć upadek, gdyż przejechał tylko jedno okrążenie — zajął ostatnie, 20. miejsce. Jednakże wyniki jaki uzyskał w pierwszej sesji treningowej zapewnił mu 16. pozycję.

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.