Home / MotoGP / Chris Vermeulen i Randy de Puniet debiutują

Chris Vermeulen i Randy de Puniet debiutują

Chris Vermuelen i Randy de Puniet zadebiutowali dzisiaj na swoich fabrycznych motocyklach. Obaj pierwszy raz oficjalnie pokazali się w barwach zespołów, w których startować będą

Chris Vermuelen i Randy de Puniet zadebiutowali dzisiaj na swoich fabrycznych motocyklach. Obaj pierwszy raz oficjalnie pokazali się w barwach zespołów, w których startować będą w przyszłym sezonie. Wicemistrz świata klasy Superbike Chris Vermeulen przejechał kilka okrążeń toru Ricardo Tormo w Walencji. Australijczyk, który w nadchodzącym sezonie dosiadać będzie Susuki GSV-R, w walce z najlepszymi kierowcami świata stanie u boku Johna Hopkinsa.

Vermeulen uzyskując miejsce w zepole Paula Denninga pozbawił jazdy na Suzuki mistrza świata sezonu 2000 Kennego Robertsa Jr. Amerykanin w barwach japońskiego producenta motocykli spędził siedem sezonów. W tym roku udało mu się uzyskać pierwsze podium od trzech sezonów, zajmując drugie miejsce w zlanym deszczem Donington. Przedostatni raz kiedy zdołał znaleźć się w najlepszej trójce wyścigu miał miejsce podczas Grand Prix Brazylii w 2002 roku. Wtedy również padał deszcz.

Randy de Puniet, który w sezonie 2006 debiutować będzie w klasie MotoGP uczyni to w barwach czwartej najlepszej fabryki ubiegłego sezonu. Francuz wspierać będzie Shinyę Nakano, który jako najlepszy kierowca Kawasaki tego sezonu zajął odległą, dziesiątą pozycję. De Puniet w kategorii 250cc zakończył sezon na ósmym miejscu. Do jego najlepszych wyników należą: pierwsze miejsce w Donington (GP Wielkiej Brytanii) i drugie miejsce w Le Mans (GP Francji).

Randy de Puniet wespół z mistrzem świata klasy 250cc są jak narazie jedynymi kierowcami wywodzącymi się z ćwierćlitrówek, którzy oficjalnie ogłosili swoje przejście do „klasy królewskiej”.

zdjęcia:
suzuki-motogp.com
kawasaki-eckl.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
39 zapytań w 0,739 sek