Home / MotoGP / Claudio Corti debiutuje w MotoGP

Claudio Corti debiutuje w MotoGP

Zespół Avintia Blusens ogłosił, że z dziką kartą na motocyklu z ramą Inmotec wystartuje w ten weekend Claudio Corti. Dla Włocha, znanego wcześniej z Moto2, to debiut w królewskiej klasie.


Corti ścigał się w zespole Italtrans Racing Team w Moto2 do wyścigu w Aragonii, po którym zaprzestano współpracy. Sponsorem zawodnika jest hiszpańska firma J.Juan, zajmująca się wytwarzaniem części układu hamulcowego, systemów hydraulicznych oraz przewodów.

„To dla mnie świetna wiadomość. Ten sezon nie był łatwy, ale jego zakończenie częściowo rekompensuje mi moje starania. Mogę zapewnić, że dam z siebie wszystko. Nie jestem głupcem, spodziewam się, że będzie ciężko bo to najwyższa kategoria, ale to mnie dodatkowo motywuje.” – powiedział krótko przed debiutem w MotoGP Claudio Corti, który w tym sezonie raz – w GP Francji – stał na podium, na drugim jego stopniu.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. A potem jest narzekanie, że CRT to dno… jak zatrudniają przeciętniaków z Moto2 to nawet na fabrycznej Hondzie nie będą walczyć o zwycięstwa.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 0,684 sek