Home / MotoGP / Crutchlow: Jesteśmy w dobrej sytuacji

Crutchlow: Jesteśmy w dobrej sytuacji

Cal Crutchlow

Cal Crutchlow stwierdził, że razem z zespołem są w dobrej sytuacji. Brytyjczyk zakończył dwudniowe testy z szóstym czasem – najlepszym wśród satelickich teamów.

Najszybszy czas Anglika – 1.31.494 – został ustanowiony na ustawieniach, które nie były w odczuciu zawodnika optymalne. Były mistrz świata Supersportów był zadowolony z przebiegu testów: – ,,Ogólnie rzecz biorąc wykonaliśmy dobrą pracę. Jestem zadowolony ze swojego tempa, zwłaszcza że najszybszy czas uzyskałem na stincie, w którym przejechałem dwadzieścia pięć okrążeń. Dobrze to wygląda”.

Mimo zaliczenia wywrotki Anglik stwierdził, iż nie miał dużych problemów z przednią oponą. Większe kłopoty były z ustawieniem maszyny: – ,,Mieliśmy mały wypadek w związku z użyciem nowej opony Michelin, która nie była wcześniej używana. Niestety doszło do utraty przyczepności i upadku. Oczywiście byłem rozczarowany po tym, co się stało, ale tak naprawdę nie miałem wiele problemów z przednią oponą w ciągu tych dwóch dni. Wróciliśmy potem na tor i udało nam się nawet jeszcze poprawić czas, jednak ustawienia, jakie miałem, nie były przeze mnie preferowane. Ogólnie rzecz biorąc te testy można zaliczyć dla nas na plus i mamy szansę jeszcze bardziej poprawić naszą Hondę na przyszły sezon”.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Cal nie może się doczekać powrotu do domu na wyspę Man oraz lutowych testów na malezyjskim torze Sepang: – ,,Myślę, że testy były dla nas udane i to wspaniałe, że udało nam się tak szybko złapać tempo na oponach Michelin. Wracam na wyspę Man i już z niecierpliwością czekam na lutowe testy. Na razie będę mieć kilka tygodni odpoczynku i sądzę, że na niego zasługuje”.

Brytyjczyk tegoroczny sezon zakończył na 8. miejscu w klasyfikacji generalnej – drugiej wśród zawodników satelickich. Testy zakończył jednak z najlepszym czasem wśród kierowców zespołów prywatnych, co może napawać go optymizmem przed przyszłoroczną rywalizacją. Do Marca Marqueza stracił bowiem 0,434 sekundy.

źródło: www.crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Mefisto

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
49 zapytań w 0,999 sek