Home / MotoGP / Czy Suzuki wróci do MotoGP?

Czy Suzuki wróci do MotoGP?

Plotki o powrocie Suzuki do elity MotoGP wciąż krążą po paddocku. Japońska fabryka zawiesiła swoje starty w klasie królewskiej pod koniec sezonu 2011, tłumacząc swoje postępowanie światowym kryzysem finansowym.

Jednak w trakcie tegorocznej rundy w Brnie podczas Grand Prix Czech włodarze Suzuki spotkali się z szefem MotoGP Carmelo Ezpeletą. Mówi się nieoficjalnie o powrocie z nową maszyną o pojemności 1000cc w 2014 roku.

Suzuki jest zainteresowane jedno rocznym kontraktem, ale Ezpeleta nie chce się na to zgodzić. Chce on aby Suzuki powróciło na co najmniej 3 lata, do końca 2016 roku, kiedy to kończą się również 5 letnie kontrakty Hondy, Ducati i Yamahy.

„Chcą (Suzuki) wrócić w 2014 roku, ale wówczas będzie minimalny okres, na który muszą się zgodzić,” powiedział Ezpeleta dla magazyny MCN. „Zapytali nas o możliwości powrotu na jeden rok ale my się na to nie zgadzamy. Z obecnymi producentami mamy 5-letnie kontrakty i jeśli Suzuki chce wrócić muszą zgodzić się na starty w 2014, 2015, 2016 roku i być razem z innymi fabrykami.”

Założyciel MotoGP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 8

  1. no i proste ja to widzę tak że suzuki raczej już nie zobaczymy w motogp spraw nabierze takiego toku że suzuki się wykręci i oświadczy że z powodu kryzysu nie są w stanie ścigać się jako team fabryczny w motogp tak jak zrobiło to kawasaki i tak jak kawasaki powiedzą że gdy sytuacja na świecie się ustabilizuje to powrócą a tak się nie stanie w odniesieniu do obu marek

  2. Też mi się wydaje, że w końcu nie powrócą, a szkoda… bo kierowców w MotoGP mimo wszystko jest mało.

  3. kurczę Motogp musi się uniezależnić od producętów wystarczy tylko spojżec co wyczynia Honda gdzie każdy jej postultat przechodzi moim zdaniem w klasie królewskiej powinni wprowadzić przepis gdzie każdy zespół wzorem z F1 powinien stworzyć swój własny prototyp

  4. Mam też wiele zastrzeżeń do MotoGP, ale jest jak jest i seria musi sobie jakoś radzić, dla mnie wystarczającym powodem oglądania MotoGP jest miłość do motocykli, czego potrzeba więcej :D

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
48 zapytań w 0,886 sek