Home / MotoGP / D’Antin grozi Dunlopowi

D’Antin grozi Dunlopowi

Szef teamu Pramac d’Antin MotoGP, Louis d’Antin zagroził, że złoży pozew przeciwko Dunlopowi z powodu, iż team Tech 3 Yamaha miał inny typ opony do swojej dyspozycji. D’Antin twierdzi, że jego zespół wielokrotnie miał słabe rezultaty Szef teamu Pramac d’Antin MotoGP, Louis d’Antin zagroził, że złoży pozew przeciwko Dunlopowi z powodu, iż team Tech 3 Yamaha miał inny typ opony do swojej dyspozycji. D’Antin twierdzi, że jego zespół wielokrotnie miał słabe rezultaty z powodu braku odpowiedniego przygotowania i dbałości o rozwój techniczny opon dla ich Ducati.
Posunął się o krok dalej w swoich oskarżeniach zaraz po godnym pożałowania Grand Prix Włoch, gdzie Jose Julio Cardoso i Alex Hoffman ukończyli kwalifikacje na końcu stawki. Sam wyścig Cardoso ukończył jako ostatni, a Hoffman odpadł na 8 okrążeniu.

„Miałem problemy z oponami. Motocykl często wpadał w poślizg i dlatego nie mogłem nic więcej zrobić. Jestem rozczarowany, ponieważ mogłem zdobyć swoje pierwsze punkty, chociażby dla naszych sponsorów” — powiedział Cardoso nawiązując do sponsora teamu firmy Pramac.

„Dzisiaj powtórzyły się problemy, które mieliśmy od początku sezonu” — złości się d’Antin.
„Pomimo spotkań z głównym mechanikiem Dunlopa poszukującym rozwiązań naszych problemów, żadne rozwiązanie wciąż nie nadchodzi, co poważnie kompromituje sportowe i ekonomiczne interesy grupy, jeźdźców i sponsorów”.

„Chwilę przed wyścigiem nasz mechanik od opon potwierdził, że Carlos Checa ma do dyspozycji inne opony od naszych. Nasza umowa z Dunlopem nie została przez nich dotrzymana” — stwierdza.

„Z tego też powodu, wychodząc naprzeciwko trudnej sytuacji pozostaje mi jedynie wezwać Dunlopa do niezwłocznego wypełnienia podpisanej umowy. W przeciwnym razie będę zmuszony do wszczęcia postępowania, które mój adwokat uważa za bardziej trafne w uzasadnionej obronie interesów teamu Pramac d’Antin MotoGP”.

„Według mnie, w rywalizacji na poziomie MotoGP powinien mieć miejsce profesjonalizm pozwalający na rozwiązanie takiej nieprzyjemnej sytuacji” — skonstatował.

Checa ukończył kwalifikacje do Grand Prix Włoch na 13 pozycji, finiszował zaś na 15, jedną pozycję przed swoim team-partnerem Ellisonem, który był tuż przed Cardoso.

D’Antin i Tech 3 jako jedyne używają opon Dunlopa w MotoGP.

Źródło: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 1,338 sek