Home / MotoGP / Dani Pedrosa będzie testerem KTM! Bez dzikich kart

Dani Pedrosa będzie testerem KTM! Bez dzikich kart

Jak informuje motorsport.com, Dani Pedrosa w sezonie 2019 dołączy do ekipy KTM i będzie pełnił rolę zawodnika testowego. Tym samym KTM będzie mieć już zakontraktowanych trzech testerów – z tym, że Randy de Puniet będzie pracował dla austriackiej stajni tylko w tym roku. Za rok z Pedrosą testował będzie Mika Kallio, który obecnie ma poważną kontuzję nogi.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Inaczej niż w przypadku innych zawodników testowych – jak Michele Pirro w Ducati czy Bradley Smith w Aprilii – Pedrosa nie będzie jeździł w wyścigach z dzikimi kartami. KTM oficjalnie przyznał, że duża liczba dzikich kart dla Kallio okazała się błędem, bo zespół testowy zaczął dublować pracę zespołu wyścigowego. Zresztą, nie będzie to konieczne, bo w stawce znajdą się cztery motocykle tej marki.

Źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. Widać Mike Leitner wciąż utrzymuje poprawne relacje z Danim :)

  2. Fajnie, dwóch konkretnych gości będzie zbierało dane dla Austriaków, będą działać z dwóch różnych kątów, Pedrosa po Hondzie, Zarco po Yamaszce

  3. Z takim tempem KTM może już nawet za 2 lata stanie się konkurencyjnym zespołem ;)

  4. Dlaczego Dani zostanie legendą motogp? Jędrzejewski powiedział bo jest trzykrotnym mistrzem swiata. Przecież Max Biaggi miał 4 tytuły w mniejszych klasach wielokrotnie był vice w Motogp i nie został legendą.

  5. Ogólnie to fajnie, super, kibicuję Austriakom… ale szkoda, że Dani nie wystartuje z żadną dziką kartą – no aż chciałoby się go dać na Jerez, zwykł sobie radzić tam bardzo dobrze.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
89 zapytań w 1,121 sek