Home / MotoGP / Dani Pedrosa: Wyścig nie będzie łatwy

Dani Pedrosa: Wyścig nie będzie łatwy

Dani Pedrosa w tym roku w kwalifikacjach zaskakuje często swoim tempem, co nie zdarzało mu się choćby w ubiegłym sezonie. Hiszpan jest świadomy poprawy swoich osiągów i automatycznie oczekiwania względem wyścigu rosną.

„Jestem bardzo zadowolony z pole position, ponieważ w zeszłym roku zawsze miałem kłopoty w kwalifikacjach, więc dzisiaj zdobycie pierwszego pola po raz drugi jest wspaniałe, zwłaszcza przed tą publicznością. To nie był łatwy dzień, trzeba się było zaadaptować do szykany, przetestować tak wiele rodzajów opon. Dodatkowo były bardzo mocne upały. Ale to był całkiem udany dzień, od rana pozytywnie pracowaliśmy, by znaleźć najlepszą oponę.” – powiedział Pedrosa.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po południu kiedy było tak gorąco popełniłem jeden błąd, ale mimo to w kwalifikacjach wykonaliśmy dobrą robotę. Dziękuję mojemu zespołowi! W tym wyścigu zawsze bardzo ważną rolę pełni wybór odpowiedniego ogumienia i jego wytrzymałość. W zeszłym roku było bardzo ciężko. W niedzielę musimy wybrać odpowiednie opony, dobrze poczuć się na motocyklu i zobaczyć, w jaki sposób możemy zarządzać sytuacją. Wiemy, że nie bezie łatwo, musimy nisko trzymać głowy i skupić się na dniu wyścigu.” – dodał Hiszpan z Repsol Hondy.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
107 zapytań w 1,008 sek