Home / MotoGP / Dani Sordo wygrał z Valentino Rossim na Monza Rally Show

Dani Sordo wygrał z Valentino Rossim na Monza Rally Show

Fabryczny kierowca Citroena w WRC – Dani Sordo zwyciężył w tegorocznej edycji Monza Rally Show, rozgrywaną na słynnym włoskim torze wyścigowym. Hiszpan wygrał najwięcej – bo aż pięć – odcinków specjalnych i został pierwszym kierowcą spoza Włoch, który wygrał dwa razy (wcześniej w 2010 roku). Na pozostałych czterech triumfował Valentino Rossi. Losy zwycięstwa zostały przesądzone na ostatnim odcinku, na którym Sordo wygrał z Rossim o pięć sekund.

Kierowcy podczas imprezy mieli do pokonania różne warianty Monzy, w tym pętlę grand prix, starą nieużywaną owalną część toru z pochylonymi zakrętami, a także tor wytyczony na prostej startowej. Dystans do wspomnianej dwójki starał się trzymać wielokrotny zwycięzca Monza Rally Show – Dindo Capello, ale nie udało mu się ani razu wygrać z silniejszymi rywalami. Włoch zadowolił się trzecim miejscem. W klasie samochodów S2000 najlepszy był mistrz Europy Luca Rosetti, który wyprzedził innego „gościa” – mistrza świata SWRC z 2012 roku, Craiga Breena.

Wyniki Monza Rally Show (czołowa 10.):

1. Dani Sordo/Marc Marti (E) Citroën DS3 WRC 1:16.21,4s
2. Valentino Rossi/Carlo Cassina (I) Ford Fiesta RS WRC +10,6s
3. Rinaldo Capello/Luigi Pirollo (I) Citroën DS3 WRC +15,6s
4. Alessandro Perico/Moreno Morello (I) Citroën DS3 WRC +53,9s
5. Piero Longhi/Luca Cassol (I) Ford Fiesta RS WRC +1.05,4s
6. Roberto Brivio/Davide Brivio (I) Ford Fiesta RS WRC +1.33,6s
7. Ivan Spoldi/Paolo Urban (I) Ford Focus RS WRC +1.47,2s
8. Tony Cairoli/Matteo Romano (I) Citroën DS3 WRC +1.56,0s
9. Alessio Salucci/Mitia Dotta (I) Ford Fiesta RS WRC +2.15,8s
10. Tobia Cavallini/Andrea Rossetto (I) Ford Fiesta RS WRC +2.31,1s


Migawki z Monza Rally Show 

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
103 zapytań w 0,739 sek