Home / MotoGP / David Checa zastąpi kontuzjowanego Eliasa

David Checa zastąpi kontuzjowanego Eliasa

Hiszpański kierowca David Checa został powołany do zastąpienia kontuzjowanego zawodnika teamu Fortuna Yamaha Toniego Eliasa. Checa wystąpi w teamie Harve Poncharala w najbliższym Gran PremiHiszpański kierowca David Checa został powołany do zastąpienia kontuzjowanego zawodnika teamu Fortuna Yamaha Toniego Eliasa.

Checa wystąpi w teamie Harve Poncharala w najbliższym Gran Premio Alice d’Italia. Aktualny mistrz świata w klasie Endurance oraz zwycięzca ostatniej edycji prestiżowego wyścigu Le Mans 24h z Yamahą GMT94 będzie miał swój debiut na tym samym torze, na którym miał jego starszy brat Carlos w klasie 250cc w roku 1993.
Mający 25 lat jeździec powraca na scenę wyścigów Grand Prix po raz pierwszy odkąd opuścił klasę ćwierćlitrową pod w końcu sezonu 2002.
Hiszpan miał swój debiut w roku 2000 na motocyklu Honda – TSR przygotowywanym przez Team Scot. W swoim debiutanckim sezonie zajął w klasyfikacji ogólnej 19. miejsce zaś w Donington zajął 9. pozycję, które okazało się najlepszym osiągnięciem w jego pierwszym roku startów. W następnym sezonie z tym samym teamem i prywatną Hondą uplasował się na 17. miejscu w generalce.
W 2002 roku najmłodszy z braci Checa dołączył do teamu Lucio Cecchinello. Po tym jak przywykł i zaczął sobie dawać radę z nową Aprillią, zdołał dotachać w pierwszej dziesiątce w siedmiu okazjach, które miał, a jego najlepszym rezultatem było 6. miejsce na torze Valencia. Wyścig w Mugello będzie oznaczał, że obaj bracia Checa, Carlos i David wezmą udział w tym samy Grand Prix.

AUTOR: Redakcja