Home / MotoGP / Deszczowy test dla toru Losail „oblany” – wszystkie sobotnie sesje odwołane

Deszczowy test dla toru Losail „oblany” – wszystkie sobotnie sesje odwołane

Pogoda w sobotnie popołudnie pokrzyżowała plany wszystkich zawodników na rozpoczęcie treningów i kwalifikacji według harmonogramu. Rozpoczęcie sesji było przekładane co chwilę na kolejną godzinę, a jedynym pojazdem który pojeździł dzisiaj na torze jest Safety Car… nie licząc quadowców z dmuchawami „przeganiającymi” wodę z nawierzchni toru. 

Kliknij, aby pominąć reklamy

Co prawda deszcz nie padał w czasie zaplanowanych treningów i kwalifikacji, ale na nawierzchni toru w kilku miejsca znajdowało się sporo ilości wody, która nie „znikła” pod wpływem mijającego czasu, dmuchaw czy ostatecznie ekip porządkowych ze szczotkami. Czwarta sesja treningowa jak i kwalifikacje MotoGP zostały odwołane. Lista startowa do wyścigu o GP Kataru będzie utworzona na podstawie czasów wykręconych w FP1-FP3

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Kuba Owsianowski

komentarzy 37

 1. Tor mokry w 5%, ale zbyt niebezpieczny dla slików. Czy to oznacza, że gdyby cały czas padało, to dałoby się jechać?
  Decyzja bardzo niesprawiedliwa, jeśli chodzi o jutrzejsze pozycje startowe. Jak dla mnie mogliby jutro w południe rozjechać to.

 2. Pozostają wiadomości w TVP Kurskiego i do łóżka. No, i przestawienie zegarków.

 3. Wtyczka silverlight nie działa na chrome, edge i firefox od wersji 52. Pozostaje internet explorer.

 4. Żenada, po prostu żenada…

 5. Lipsko…

  Skoro dzisiaj było niebezpiecznie, bo zalega woda obok nitki, to jutro przy suchym torze, ale z podobną ilością wody obok, może być podobnie i wyścig może być np w poniedziałek, bo szansa opadów nadal wynosi 83%. Miodzio.

 6. Może jakby sie bardziej zwijali z tym osuszaniem to by cos z tego bylo a nie 2 zmiata wode a 10 sie patrzy :-\

 7. panowie i panie jak i kedy te fp4,q1;q2 ty ten cały bajzel,jadą dziś? czy jutro i kiedy jak by co?

 8. Czy ja dobrze widzę, że gdyby były wziąć najlepsze czasy z FP1-FP3 to na drugim miejscu Ianonne, a Marquez 3?

 9. Długo czekałem na początek sezonu, ale dziś mnie tak wkurzyli, że wyścig jest mi już obojętny. Może go nawet nie być. Czas by nauczyli się myśleć. A jeśli nie, to jest sporo innych miejsc, gdzie impreza się odbędzie bez problemów.

  • Największy problem to brak drenażu, o czym w ogóle nie pomyśleli włodarze toru, bo w przeciwnym wypadku na pewno do sesji treningowej by doszło. To nie byłby problem samego deszczu. Jeśli jednak motocykliści uznają, że w nocy światło się odbija od nawierzchni, wtedy powinni kombinować włodarze z nachyleniem, natężeniem i umiejscowieniem światła. Ogólnie jestem zwolennikiem nocnych wyścigów i ten jeden jedyny, który jest w MotoGP, to dla mnie za mało. :)

 10. W Nascar jakoś potrafią wodę „wudmuchać” z toru w kilka minut. A Katar, Dorna, bogactwo i nie mogą…

 11. W tym wszystkim najgorsze jest to, że to nie oświetlenie jest tutaj głównym problemem, a to jak odprowadzana jest woda z toru, jeżeli jutro ma padać, to podejrzewam że jutro też nic nie zobaczymy. Nie jestem nawet pewien, czy tor po dzisiejszych opadach zdąży całkowicie wyschnąć do jutra, jeżeli nie będzie słońca.

  • Zbierzmy ileś osób, lećmy do Kataru, weźmy swoje suszarki i może jakoś to będzie! Na pewno nauczka na przyszłość, Loris Capirossi mówił, że za rok „umokrzą” cały tor – tym razem dla zawodników MotoGP i poprawią drenaż.
   Tymczasem Jorge Lorenzo rzucił ideę, by start wyścigu MotoGP był o 19 lokalnego czasu, czyli coś jak Abu Zabi w F1 :)

 12. Z obecnej gamy BMW też bardzo podoba mi się dwójka i jej poprzednik, czyli jedynka coupe.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
68 zapytań w 1,163 sek