Home / MotoGP / Dodatkowa czwarta mieszanka opon Michelina na GP Niemiec

Dodatkowa czwarta mieszanka opon Michelina na GP Niemiec

Jedyny dostawca opon w MotoGP – francuska firma Michelin – zdecydowała się udostępnić zawodnikom dodatkową mieszankę opon na zbliżające się GP Niemiec. Tor Sachsenring, na którym odbędzie się wyścig, otrzymał nową nawierzchnię w trakcie zimy.

Spowodowało to, że zawodnicy udadzą się na wyścig bez testów – na testy nie zezwala bowiem lokalne prawo i limity natężenia dźwięku. Nie pozwalają one na organizację na torze innych przejazdów MotoGP niż weekendy wyścigowe. Michelin nie ma więc żadnych danych dotyczących poziomu przyczepności na nowej nawierzchni.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Zawodnicy będą mieć do wyboru cztery różne mieszanki zarówno z przodu jak i z tyłu motocykla: miękką, dwie nieco różniące się opony średnio twarde, oraz jedną twardą. Aby sprostać wymaganiom tego nietypowego toru, wszystkie są tej samej konstrukcji: asymetryczne, i z twardszą lewą stroną.

Do Niemiec Michelin zabierze jeszcze jedną, piątą mieszankę, ale będzie ona mogła zostać użyta w zupełnie wyjątkowych okolicznościach. Będzie to „opona bezpieczeństwa” – twardsza niż wszystkie inne mieszanki. Wymagają tego przepisy.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 2

  1. A jak jeszcze popada, to czasu zabraknie, żeby wszystkie założyć i przetestować:)

  2. Ta opona super twarda, super bezpieczna ma być niby dostępna na super gorące dni?

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 0,759 sek