Home / MotoGP / „Dovi” porozumiał się z Ducati?

„Dovi” porozumiał się z Ducati?

Zdaniem włoskiej prasy, Andrea Dovizioso podpisał już dwuletni kontrakt z zespołem Ducati, w którym miałby zastąpić Valentino Rossiego – od przyszłego roku ponownie zawodnika Yamahy. Dovizioso jeździłby więc we włoskiej stajni z Nickym Haydenem, który ma kontrakt na jeden sezon.


W miniony piątek oficjalnie ogłoszono, że Valentino Rossi powraca do Yamahy. Od razu stało się jasne, że pociagnie to za sobą kilka kolejnych roszad w czołowych zespołach. Jeszcze niedawno faworytem do posady w Ducati był Cal Crutchlow (sam Brytyjczyk wypowiadał się, że włoska maszyna odpowiadałaby jego stylowi jazdy), teraz jednak sytuacja uległa znacznej zmianie i prawdopodobnie 27-latkowi pozostanie do dyspozycji tylko satelicka Yamaha.

Z pary tegorocznych zawodników Tech 3 Yamahy lepiej prezentuje się Andrea Dovizioso, mając na koncie cztery miejsca na podium. Najlepsza pozycja Cala Crutchlowa to z kolei czwarta lokata. Nie bez znacznie pozostaje też fakt, że Dovizioso jest Włochem. Chociaż w MotoGP przed obecnym sezonem dosiadał jedynie motocykli Hondy, zupełnie nowa dla niego Yamaha nie wydaje się sprawiać mu większych problemów. Jeśli doniesienia włoskich portali okazałyby się prawdziwe, wtedy wszystkie miejsca w fabrycznych zespołach zostałyby już obsadzone.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. Ze względów biznesowych, to dobrze, żeby Makaron jeździł na Ducati. Byłoby fajnie gdyby nawet szło mu lepiej niż Vale na tej maszynie – w co zasadniczo wątpię. Ale zobaczymy. Ciekawe bo rynek na wyspach też jest do zgarnięcia dzięki Calowi. Ale stracić wizerunek w rodzimym kraju to mogłoby firmę już bardzo zaboleć, wiec dlatego najprawdopodobniej jeździł będzie Dovi.

  2. to początek jego końca – szkoda tak samo szkoda mi Marco #33 dwa lata bez wyników i nawet w 46 już przestają wierzyć!

    • Podzielam Twoje zdanie. Rossi mógł wrócić do najlepszego zespołu, ponieważ jest gwiazdą MotoGP. Dużo lepszym rozwiązaniem dla Doviego niekoniecznie finansowym jest pozostanie w Tech3. Bo co przyjdzie z fabrycznego motocykla skoro na satelickiej Yamasze jest dużo szybszy :)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
109 zapytań w 0,764 sek