Home / MotoGP / Dovizioso: Brno jest jednym z najpiękniejszych i najtrudniejszych torów

Dovizioso: Brno jest jednym z najpiękniejszych i najtrudniejszych torów

Po pierwszej części sezonu Andrea Dovizioso ma na swoim koncie 123 punkty, które dają mu trzecią lokatę w klasyfikacji generalnej. Już jutro rozpocznie się runda na torze Automotodrom Brno. Włoski zawodnik przyznaje, że czeski obiekt jest jednym z najtrudniejszych torów w kalendarzu, ale mimo to postara się uzyskać w niedzielę jak najlepszy rezultat.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Od początku swojej kariery Dovizioso stawał na podium w Brnie cztery razy. W 2004 roku w klasie 125cc wywalczył w Czechach drugie miejsce, w latach 2006 – 2007, kiedy jeździł w kategorii 250cc, również stawał na drugim stopniu podium i w sezonie 2011 w MotoGP także zakończył GP Czech na drugiej pozycji. W ubiegłym roku wyścig na torze w Brnie był dla Włocha jednym z pięciu nieukończonych wyścigów.

„Latem spędziłem miesiąc na odpoczynku i teraz jestem gotowy na drugą połowę sezonu cały podekscytowany kolejnym wyścigiem w Czechach. Brno jest jednym z najpiękniejszych i najtrudniejszych torów w kalendarzu mistrzostw, ale zawsze jest fascynującym miejscem. W ciągu ostatnich kilku lat nie radziłem sobie tam dobrze, ale będę starał się, aby ten weekend przyniósł dobry rezultat.” – powiedział zawodnik Ducati.

Kliknij, aby pominąć reklamy

źródło: motogp.com

AUTOR: W.K.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
17 zapytań w 0,698 sek