Home / MotoGP / Dovizioso: Gdy zaczęło padać, myślałem o mistrzostwach

Dovizioso: Gdy zaczęło padać, myślałem o mistrzostwach

Andrea Dovizioso po wyścigu MotoGP w Holandii przyznał, że celowo zwolnił w końcówce, by nie ryzykować upadku. Włoch nie chciał zaprzepaścić ogromnej szansy na objęcie fotela lidera, po raz pierwszy w karierze.

Ostatecznie udało mu się to – Dovizioso wyprzedza Mavericka Vinalesa o cztery punkty. Hiszpan upadł drugi raz w sezonie. A #04 jest pierwszym liderem mistrzostw świata na motocyklu Ducati od czasów Casey’a Stonera!

„Na cztery okrążenia przed metą zaczęło padać, a ja zacząłem myśleć o sytuacji w mistrzostwach. Nie można było przewidzieć, które zakręty są mokre mniej, a które bardziej. Ryzyko było więc zbyt wysokie.” – powiedział po wyścigu Dovizioso, kończąc rywalizację na piątej pozycji.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Zdaniem Włocha, rywale mogli pozwolić sobie na ostrą walkę: „Oczywistym jest, że Valentino (Rossi) i Danilo (Petrucci) byli w stanie bardziej zaryzykować przez to, jaką mają sytuację w mistrzostwach. Ja musiałem zwolnić i nie mogłem powalczyć o zwycięstwo.” Strata Rossiego w mistrzostwach stała się przed Assen TT naprawdę spora, natomiast Petrucci nie walczy o tytuł.

„Tak jak mówiłem przed tym weekendem, ja zawsze ścigam się, myśląc o mistrzostwach. Z pewnością w dwóch ostatnich wyścigach potwierdziliśmy że możemy walczyć, więc to dobra motywacja przed kolejnymi wyścigami. Ale dziś warunki były naprawdę trudne i nie było powodu prowokować wypadku.” – dodał zawodnik Ducati.

„W tegorocznych mistrzostwach bardzo ważne jest, by nie mieć wyścigów z zerem punktów. Niestety nam się to przytrafiło. Nie było to moją winą, ale będzie miało wpływ na całe mistrzostwa.” – zakończył Dovi.

Kliknij, aby pominąć reklamy
Źródło: motorsport.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,873 sek