Home / MotoGP / Dovizioso: Od początku jesteśmy kandydatami do tytułu

Dovizioso: Od początku jesteśmy kandydatami do tytułu

Jak Andrea Dovizioso czuje się w roli faworyta do mistrzostwa? Włoski zawodnik nie odczuwa presji po poprzednim bardzo udanym sezonie. Reprezentant Ducati jest bardzo zadowolony z rozwoju motocykla i nastawia się na kolejną walkę o tytuł.

Dotychczasowe wyniki są zachęcające. Również w Katarze maszyna Ducati umożliwiała uzyskiwanie konkurencyjnych czasów: „Cieszy mnie to, czuję się dobrze. Do tego momentu w testach pracowało nam się świetnie, zwykle w testach trudno jest sprawdzić wszystko to, co chcesz, ale my wszystko zrobiliśmy idealnie. Jestem zadowolony ze wszystkiego, co Ducati przygotowało przez zimę.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Wciąż jest kilka obszarów, gdzie nie jesteśmy jeszcze w pełni zadowoleni, ale na torze nasze motocykle pracują naprawdę dobrze. Nasza szybkość jest naprawdę dobra, na naszym długim przejeździe wykręciliśmy najlepszy czas. No, może 12 okrążeń to nie do końca długi przejazd, ale i tak byłem z tego zadowolony. Byłem w stanie trzymać wysokie tempo. Kiedyś nasz motocykl był na tym torze naprawdę mocny, a teraz wydaje się, że jest jeszcze szybszy.” – skomentował.

„Jestem zadowolony z tego, co udało się zrobić. Porównaliśmy wersje podwozia i są pozytywny i negatywy. Zrobiliśmy długi przejazd na nowym podwoziu i nie jest jasne, którego będziemy używali, ale jest jeszcze trochę czasu na popracowanie.” – zakończył.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

Sorry, there are no polls available at the moment.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 5

 1. Pamietam moim zdaniem wyrozumiałe i nie mające szacunku dla Doviego słowa skierowane (nie bezpośrednio do niego) Lorenzo jak przeszedł do Ducati – wątpie żebym w tym sezonie był szybszy od Dovizioso
  Zobaczymy co pokaże w tym sezonie wielki waleczny Lorenzo

  • A co miał powiedzieć, że od razu będzie szybszy? ( podejrzewam, że nie znasz ani zadanego pytania ani całej wypowiedzi). A dodatkowo wg mnie Lorenzo w tym sezonie będzie wyżej od Doviego:)

 2. Może nie w taki sposób żeby odnosić się do Doviego
  Znam całą wypowiedż a ty sie z nią lepiej zapoznaj Znjadziesz ją tutaj
  Zobaczymy ile jest wart mistrz w tym sezonie mający nóż na gardle w teamie Ducati
  Nie interesuje mnie co podejrzewasz a co nie

 3. Nie chcę mi się dalej szukać, ale znalazłem np taka wypowiedź jak lorenzo przechodzil do ducati.
  Lorenzo: „Andrea jest bardzo doświadczonym zawodnikiem, który zawsze logicznie podchodzi do tego co dzieję się na torze. On nie popełnia błędów, zawsze kończy wyścig i zdobywa wiele punktów. Był bardzo szybki w Walencji, myślę, że jest w najlepszym momencie swojej kariery. Nie będzie łatwo być szybszym od niego.”

 4. Tak ,to są jego słowa przed podpisaniem kontraktu A te do których nawiązuje wypowiedział póżniej ,po kilku wyścigach
  Odnosząc sie do artykułu to mam nadzieje że Dovi bedzie w ścisłej czołówce od samego początku Mądrzejszy o fakt że na wsparcie team partnera liczyć nie może co pokazał ostatni wyścig ubiegłego sezonu

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
25 zapytań w 0,829 sek