Home / MotoGP / Dovizioso: W tym roku możemy być konkurencyjni

Dovizioso: W tym roku możemy być konkurencyjni

Dovizioso

Dovizioso ocenia tegoroczny, najbliższy występ w GP Australii, wyścig w którym już walczył w przeszłości. Pomimo czwartego miejsca w zeszłym roku, zawodnik Ducati uznaje GP Australii za jeden z trudniejszych wyścigów. Od czasu debiutu w 2008 roku, na podium w Australii stawał tylko raz – był trzeci w 2011 roku.

W obecnym sezonie jednak, Dovizioso zaliczył spory progres względem ostatnich lat, czego dowodem może być walka pomiędzy nim a kolegą z teamu, Andreą Iannone, o piąte miejsce w klasyfikacji generalnej. Po wyścigu w Japonii, traci do Pedrosy tylko 4 punkty.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Ducati nie zwyciężało na Wyspie Filipa od czasu ery Casey’a Stonera. Wyspa ta, na której odbędzie się GP Australii, oferuje zróżnicowane warunki pogodowe, szczególnie zmienny, nasilający się wiatr.

Andrea Dovizioso: „GP Australii nie jest zdecydowanie moim ulubionym torem, ale wierzę że tego roku możemy być konkurencyjni. Ten weekend powinien być dla nas dobry. Tak w ogóle jestem bardzo ciekawy jak pójdzie nam w tym roku, bo pamiętam że zeszłego miałem problemy z hamulcami i słabo czułem motocykl. Uważam jednak że na przestrzeni roku poczyniłem postępy. Powalczę o dobre miejsce.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Wilk

Niespełniony poeta, niewydany prozaik, niepoprawny podróżnik i nałogowy motocyklista - ale prawie szczęśliwy człowiek. wiilk.blogspot.com

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 0,692 sek