Home / Inne / Dovizioso wygrywa Sic Supermoto Day 2012!

Dovizioso wygrywa Sic Supermoto Day 2012!

Pomimo kłopotów z karkiem, Andrea Dovizioso zwyciężył podczas pierwszego Sic Supermoto Day, który odbył się we Włoszech. Wraz z partnerem Mauno Hermunen wyprzedzili na linii mety Matta Winyanley’a i Cristiana Iddona o pół sekundy!

Najniższy stopień podium, ze stratą 30 sekund do zwycięzców, należał do Thierry’ego Van Den Boscha i Valentino Rossiego, który w oczach wszystkich jechał jak szatan, zachwycając zgromadzonych wokół toru fanów.

Mistrz Świata Superbike – Max Biaggi, który niedawno ogłosił przejście na sportową emeryturę, zakończył wyścig na 8. pozycji, wraz z Adrienem Chareyrem.

[portfolio_slideshow id=34919]

Dwu dniowy wyścig gwiazd zgromadził, pomimo deszczu, na torze Latina ponad 5000 osób i dzięki temu na cele charytatywne Fundacji Simoncelliego zebrano około 90 000 euro.

Wszystkie nagrody wręczał wzruszony Paolo Simoncelli, ojciec Marco, który w zamian otrzymał mocne uściski od wszystkich  zawodników biorących udział w zawodach.

Zdjęcia: motoblog.it

AUTOR: TomekGP

Założyciel MotoSP.pl - Redaktor Naczelny portalu. Od ponad 10 lat związany ze sportami motorowymi na dwóch i czterech kółkach. Prywatnie zafascynowany motocyklami.

komentarzy 10

  1. Gdzie można gdzieś zobaczyć relację z tego?

  2. Jak na Emeryta to wcale nie tak słabo :)

  3. Gdzie będzie można obejrzęć drugi dzień tych zmagań? podajcie kanał albo na jakiej stronie. Może być na żywo.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
73 zapytań w 0,774 sek