Home / MotoGP / Ducati rozważało starty Stonera. „Zobaczymy w trakcie sezonu”

Ducati rozważało starty Stonera. „Zobaczymy w trakcie sezonu”

resized_00051381.mediagallery_output_image_[1920x1080]

Gigi Dall’Igna przyznał w wywiadzie, że padł pomysł startu Casey’a Stonera w dwóch następnych wyścigach MotoGP w zastępstwie za kontuzjowanego Danilo Petrucciego. Uznano jednak zgodnie, że Australijczyk nie byłby w stanie poradzić sobie z dystansem wszystkich okrążeń. Być może Ducati wróci do pomysłu w dalszej części sezonu.

Ducati musiało poszukać zawodnika, który w następnych grand prix pojedzie w zespole Pramac. Ostatecznie padło na Michele Pirro, innego z zawodników testowych bolońskiej marki. Szef Ducati potwierdził rozważanie Stonera jako zastępcy.

„Tak, i doszliśmy do wniosku, że nie byłoby rozsądnie stawać na starcie wyścigu.” – powiedział w wywiadzie dla Gazetta dello Sport. „Fizycznie nie byłby w stanie przejechać teraz wyścigu. Nie byłby tym samym w stanie wystartować w dwóch kolejnych wyścigach.”

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Powrócił na motocykl dopiero w Malezji (na testach), po sześciu miesiącach bez jeżdżenia. Miał wtedy trochę problemów fizycznych, dokuczał mu brak siły. Nie byłoby żadnego sensu w wystawianiu go do wyścigu.” – dodał.

„Casey jest zawodnikiem testowym. Jestem zainteresowany jego pracą w testowaniu motocykli i nowych komponentów. Ale zobaczymy w środku sezonu.” – zakończył Dall’Igna temat startów Stonera.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarze 3

  1. A za rok, Stoner : „Chciałem wystartować za Petrucciego, ale mi nie pozwolili, dlatego zostaje teraz kierowcą testowym Yamahy.” Ale opera mydlana, ja prdl.

  2. Dobrze, niech mówią co się dzieje – @skocz007 – wolałbyś, żebyśmy nie dostawali takich informacji? Przynajmniej wiemy jak jest i czego się spodziewać ;)
    Dla mnie jest to ciekawsze info, niż kolejna wypowiedź kolejnego zawodnika, że nowa opona michelin, jest nowa i trzeba będzie się do niej przyzwyczaić… ;)

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
64 zapytań w 0,907 sek