Home / MotoGP / Ducati Stonera i Rossiego na aukcji w Monako

Ducati Stonera i Rossiego na aukcji w Monako

Już w maju zmienią właściciela maszyny Ducati, którymi w ubiegłych sezonach MotoGP ścigali się Casey Stoner i Valentino Rossi. Ducati postanowiło wystawić dwa swoje motocykle na aukcji organizowanej przez słynną firmę RM Auctions. Odbędzie się ona w dniach 11-12 maja w centrum kongresowym Grimaldi Forum w Monako.

Oferta jest wyjątkowa – motocykle pochodzą wprost od działu wyścigowego Ducati Corse. Pierwsza maszyna z MotoGP to Ducati Desmosedici GP10 oznaczona symbolem CS1. Powstała w fabryce w Bolonii w dniach 7-11 grudnia 2009. Casey Stoner po raz pierwszy jeździł nią na testach 14 grudnia. Pierwszy wyścig Australijczyka na egzemplarzu „CS1” miał miejsce w Katarze w kwietniu 2010 roku, a szczytowym osiągnięciem było zwycięstwo na Phillip Island. Stoner na tym motocyklu stał na pole position w Katarze, Phillip Island i Walencji, a na podium – w Walencji, Assen i w GP Katalonii. Ostatnim jego wyścigiem był finał sezonu 2010 w Walencji. Motocykl ma przejechane 4.232km.

Ducati Desmosedici GP10

Drugi motocykl to zeszłoroczne Ducati Desmosedici GP11 „VR2”, powstałe w dniach 6-10 grudnia 2010 roku. Już po dwóch dniach zostało objeżdżone na torze. The Doctor jeździł na nim podczas testów na Sepang w lutym, a potem ścigał się od GP Kataru 2011. W tym przypadku najlepszym wynikiem było podium w majowym GP Francji. Ostatni jego wyścig miał miejsce w Holandii na torze Assen (potem Ducati przygotowało już wersję GP11.1). „VR2” ma na koncie 2.342 przejechanych kilometrów.

Ducati Desmosedici GP11

Wygląda jednak na to, że nie będzie łatwo wejść w posiadanie tych motocykli. Filippo Preziosi, stojący na czele Ducati Corse mówi, że potencjalny nabywca będzie musiał spełnić kilka kluczowych warunków.: „Desmosedici GP10 i GP11 były bardzo interesującymi motocyklami w naszej historii w grand prix. To wielka szansa dla poważnych kolekcjonerów. Oddanie w obce ręce tych dwóch maszyn to dla nas też wyjątkowa sytuacja, więc szczęśliwy kupujący będzie nie tylko zobowiązany do poufności, ale również będzie musiał być bliskim członkiem „rodziny Ducati”. Na razie nie wiadomo nic na temat ceny wywoławczej za motocykle.

Nie będą to jedyne egzemplarze bolońskiej marki: na tej samej aukcji wystawiona zostanie prywatna kolekcja historycznych motocykli Ducati – Saltarelli Collection, składająca się ze 100. maszyn z róznych okresów. Pełną imponującą listę tej kolekcji można zobaczyć pod tym linkiem, na stronie RM Auctions.

Pięć procent prywatnej kolekcji motocykli Ducati

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
22 zapytań w 0,740 sek