Home / MotoGP / Ducati straciło pierwszy przywilej

Ducati straciło pierwszy przywilej

Ducati

Mocny początek sezonu MotoGP w wykonaniu Ducati zaowocował podwójnym podium w GP Kataru, gdzie do samego końca Andrea Dovizioso walczył o zwycięstwo, ale ostatecznie musiał zadowolić się drugim miejscem. Było to już trzecie podium dla Ducati od początku ostatniego sezonu.

Zgodnie z ustaleniami, Ducati po osiągnięciu trzech suchych wyścigów z miejscem na podium traci możliwość korzystania z 24 litrów na paliwa na rzecz 22 litrów. Fabryczne zespoły Yamahy i Hondy i tak mogą wykorzystać maksymalnie 20 litrów.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Nie musi to jednak wcale zadziałać na niekorzyść włoskiej marki. Jak przyznawało Ducati, w bakach motocykli i tak najczęściej znajdują się około 22 litry paliwa, więc zmiana na razie może być niezauważalna. Ducati wciąż ma jeszcze przywileje w postaci większej ilości dostępnych jednostek napędowych oraz bardziej miękkiej opony.

Czy Ducati wygra przynajmniej 1 wyścig w sezonie 2015?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 0,734 sek