Home / MotoGP / Ducati zaprezentowało Desmosedici RR!

Ducati zaprezentowało Desmosedici RR!

Włoska marka Ducati skorzystała z okazji GP Alice d’Italia by zaprezentować prototyp maszyny produkcyjnej o wymownej nazwie Desmosedici RR. Jest to replika maszyny znanej nam z MotoGP, oczywiście dopuszczona do ruchu.

Zaproszeni gośWłoska marka Ducati skorzystała z okazji GP Alice d’Italia by zaprezentować prototyp maszyny produkcyjnej o wymownej nazwie Desmosedici RR. Jest to replika maszyny znanej nam z MotoGP, oczywiście dopuszczona do ruchu.

Zaproszeni goście byli wtajemniczeni we wszystkie związane z motocyklem szczegóły. Sam motocykl pojawić się ma na drogach dopiero w przyszłym roku. Oczywiście to „pojawienie się” jest raczej mało możliwe przy limitowanym nakładzie 400 sztuk.

„To bardzo ważny moment dla nas – marzenie w końcu się spełniło” – mówi szef Ducati Motor Holding Federico Minoli. „Ten motocykl pokazuje, że w pełni wyczynowa maszyna może zostać przerobiona tak by jeździć w ruchu ulicznym. Ducati i Włochy dają radę! Równie dobrze moglibyśmy startować tą maszyna w Superbikach, ale nie chcemy się bawić w taką rywalizację. Desmosedici RR jest autentyczną repliką maszyny startującej w GP. Poziom zaawansowania technicznego jest równie wysoki. Różnią się praktycznie tylko tym, że Desmosedici RR jest dopuszczone do ruchu ulicznego.”

Osobiście wolę nie myśleć ile ta piękna maszyna będzie kosztować. Jakby nie patrząc to wielka okazja dla koneserów by stać się posiadaczem maszyny z GP, która jak sami widzicie jest wielki i niesamowitym dziełem współczesnej techniki.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,744 sek