Home / MotoGP / Dwa lata umowy dla Morbidelliego w MotoGP z opcją na 2020 rok

Dwa lata umowy dla Morbidelliego w MotoGP z opcją na 2020 rok

Wczoraj informowaliśmy, że w jednym z wywiadów szef zespołu Marc VDS Honda potwierdził przeniesienie Franco Morbidelliego z Moto2 do MotoGP za rok. Dziś poznaliśmy szczegóły umowy. Włoski lider pośredniej klasy otrzymał dwuletni kontrakt, a właściwie przedłużenie obecnej umowy. Jest także opcja przedłużenia go na trzeci rok, a więc aż do sezonu 2020.

Morbidelli zadebiutował w Marc VDS w 2016 roku. Po drodze do czwartego miejsca na koniec sezonu aż osiem razy stawał na podium. Sezon 2017 rozpoczął najelepiej jak mógł – od czterech kolejnych zwycięstw. Ostatnio rywale w osobie Toma Luthiego i Alexa Marqueza nieco podgonili, ale wciąż to Włoch jest liderem.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Po pierwsze, chcę podziękować Markowi van der Stratenowi i Michaelowi Bartholemy za wiarę we mnie i danie mi tej szansy. Dziękuję też moim menedżerom za zorganizowanie tego wszystkiego tak, bym ja mógł skupiać się na ściganiu, a także Riders Academy. Dobrze mieć wszystko poukładane na tak wczesnej fazie sezonu, teraz mogę skupić się na tym, czego mogę dokonać w Moto2.” – powiedział Franco Morbidelli po podpisaniu umowy.

„Jestem podekscytowany samą myślą na temat MotoGP. Jestem szczęśliwy, że robię krok do królewskiej klasy z obecnym zespołem i ludźmi, których znam i z którymi obecnie pracuję. To wielkie wyzwanie, ale zdecydowanie jedno z tych, na jakie się czeka. Ale teraz skupiam się już na ściganiu, więc myśleć o MotoGP rozpocznę po ostatnim wyścigu Moto2 w Walencji.” – dodał zawodnik Marc VDS.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 0,744 sek