Home / MotoGP / Dwie międzysezonowe operacje Jorge Lorenzo

Dwie międzysezonowe operacje Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo

Jorge Lorenzo przeszedł operacje lewego obojczyka i prawego kciuka, by być w stu procentach przygotowanym do nowego sezonu MotoGP. Zawodnik fabrycznego zespołu Yamahy w swojej karierze miał już kilka ciężkich kontuzji obojczyka. Ostatnie wypadki zakończone podobnymi urazami to tegoroczne rundy w Assen i na Sachsenringu.

Operacja miała na celi usunięcie 11 śrub i tytanowej płytki, które zostały umieszczone w ciele Hiszpana po wypadku na Sachsenringu. Teraz kość będzie mogła zostać wyleczona całkowicie. 26-latek musiał też przejść zabieg kciuka po wypadku, który przytrafił mu się jeszcze w 2010 roku.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Zabiegi zostały przeprowadzone w Hospital General de Catalunya na obrzeżach Barcelony. Lorenzo już we wtorek mógł opuścić placówkę. Do pełnych treningów będzie mógł powrócić na początku 2014 roku. Podczas przedsezonowych testów będzie już w pełni sił.

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
18 zapytań w 0,747 sek