Home / MotoGP / Ellison przechodzi do AMA Superbike

Ellison przechodzi do AMA Superbike

Były kierowca WCM i Tech 3 MotoGP, James Ellison, podpisał kontrakt z zespołem Corona Extra posiadającym wsparcie Hondy.

Po imponujących występach na maszynie WCM, Ellison dostał w 2006 roku „wymarzoną” Yamahę w satelickByły kierowca WCM i Tech 3 MotoGP, James Ellison, podpisał kontrakt z zespołem Corona Extra posiadającym wsparcie Hondy.

Po imponujących występach na maszynie WCM, Ellison dostał w 2006 roku „wymarzoną” Yamahę w satelickim zespole Herve Poncharala. Niestety sezon okazał się koszmarem częściowo z powodu faktu, iż Ellison okazał się jedynym kierowcą M1, który nie dostał nowej ramy eliminującej wibracje.

W taki sposób Ellison przejeździł cały sezon na kłopotliwym oryginalnym zawieszeniu. Najlepszy wynik sezonu to 9. miejsce w Katolonii, a w ogólnej klasyfikacji ogólnej na zakończenie 18. Mimo braku pełnego wsparcia ze strony Yamahy, Ellison przyjął to ze zrozumieniem; zdawał sobie sprawę, że Yamaha wkłada cały swój wysiłek, aby zdobyć tytuł z Valentino Rossim. James dawał z siebie wszystko, aby jak najwięcej osiągnąć, nawet wiedząc, że jego kontrakt nie zostanie przedłużony na sezon 2007.

Zanim dołączył do klasy MotoGP w 2005 roku, Ellison jeździł w pucharze British Superbike w 2004 roku, pucharze World Endurance w 2003 roku i Europejskim Pucharze Superstock w latach 2000 i 2001.

Źródło: crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
62 zapytań w 1,145 sek