Home / MotoGP / Ezpeleta: Valentino jest ikoną MotoGP

Ezpeleta: Valentino jest ikoną MotoGP

Valentino Rossi
Valentino Rossi w swoim 20. sezonie w Grand Prix wraca do formy, którą fani MotoGP pamiętają sprzed kilku lat. Dwa nieudane sezony na Ducati, powrót na YZF-M1 i mocno średni sezon. Rok 2014 to powrót „Doktora” do formy i wicemistrzostwo świata. Obecny cykl to 2. wygrane z 4. wyścigów – czy to oznacza walkę o mistrzostwo świata ? – Carmelo Ezpeleta uważa, że tak.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Yamaha poprawiła swój motocykl względem zeszłego roku redukując stratę do Hondy. Na cztery rundy rozegrane w tym roku aż trzy wyścigi to zwycięstwa zespołu z Iwaty. Rossi bezwzględnie wykorzystuje błędy obrońcy tytułu i obecnie ma nad nim 26 punktów przewagi. Już w ten weekend karuzela Grand Prix zatrzyma się na Le Mans i przy tej okazji szef Dorny wypowiedział się na temat Valentino.

Ezpeleta: „Rossi pokazał już w tamtym roku więc niż trzeba, że dalej potrafi wygrywać i jeździć na najwyższym poziomie. Ci którzy go krytykowali powinni być cicho. Dalej ma motywację do wygrywania i jest w stanie sięgnąć po tytuł. Pomimo tylu lat dla wszystkich motocyklistów jest punktem odniesienia, wzorem i ikoną MotoGP.”

źródło: motorsport.com

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: matix33

Studiuje, jeździ na motocyklach, ogląda MotoGP, jeździ na motocyklach.

Komentarze: 1

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
90 zapytań w 0,845 sek