Home / MotoGP / Firma ROLAND Oficjalnym Dostawcą MotoGP

Firma ROLAND Oficjalnym Dostawcą MotoGP

Oglądając relacje z wyścigów MOTO GP naszym oczom poza pasjonującymi pojedynkami ukazują się setki reklam umieszczanych na płotach, ścianach czy nawet flagach. Także startujące motory oklejone są wieloma naklejkami sponsorów jak i ciekaw

Oglądając relacje z wyścigów MOTO GP naszym oczom poza pasjonującymi pojedynkami ukazują się setki reklam umieszczanych na płotach, ścianach czy nawet flagach. Także startujące motory oklejone są wieloma naklejkami sponsorów jak i ciekawą grafiką. Mało kto wie, że wszystko to wykonywane jest ploterami firmy Roland DG. Plotery to fachowe określenie na wielkoformatowe drukarki, których szerokość pracy sięga nawet 2,6 m.

Roland DG jest japońską firmą, która jako jedyna na świecie posiada tnąco-drukujący ploter o nazwie SC-545 EX. Maszyny te zostały wybrane przez kierownictwo MOTO GP do produkcji wszelkiego typu wizualizacji graficznych na wszystkich torach sezonu.

Każdy tor począwszy od sezonu 2005 wyposażony jest w model Roland SC-545 EX, którym realizowana jest wszelkiego typu grafika na zewnętrzna jak i wewnątrz budynków. Wszystkie naklejki na motocyklach, reklamy sponsorów, wystrój boxów, tablice informacyjne czy nawet grafika wokół podium wykonana jest właśnie ploterami Roland.

„Jest to ogromny zaszczyt i wyróżnienie, że możemy uczestniczyć w tworzeniu grafiki dla MOTO GP począwszy od sezonu 2005” powiedział M. Tomioka Prezes Zarządu Roland DG Corporation. „MOTO GP to najbardziej prestiżowe zawody tego typu, wysoka konkurencja wymusza największe zaangażowanie wszystkich uczestników tego projektu. Także grafika musi spełniać najwyższe kryteria jakości i niezawodności. Nasze rozwiązanie druku i cięcia spełnia ten warunek. Jakość i precyzja jest najwyższa i doskonale nadaje się do podniesienia wizualnej efektywności każdego wyścigu. Liczymy na wiele sukcesów w serii MOTO GP w sezonie 2005”.

W świecie reklamy, grafiki samochodowej i wydruków artystycznych Roland DG jest szeroko postrzegany jako lider w produkcji maszyn wielkoformatowych. Zintegrowany system druku i cięcia jest tego najlepszym przykładem. Żaden inny producent nie posiada takiej maszyny, która umożliwiałaby cięcie po ustalonym konturze przy zachowaniu wysokiej jakości druku. Połączenie tych dwóch elementów szczególnie jest potrzebne przy tworzeniu wyszukanej grafiki samochodowej.


Więcej informacji o ploterach ROLAND DG na stronie www.rolanddg.pl

Pozdrawiam Wszystkich fanów MOTO GP.

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
11 zapytań w 0,698 sek