Home / MotoGP / Fortuna Honda Team pewna swego

Fortuna Honda Team pewna swego

Zawodnicy teamu Fortuna Honda – Toni Elias i Marco Melandri wczoraj zakończyli swoje przedsezonowe zmagania przed nadchodzącym sezonem 2006.
Oboje swój ostatni dzień na torze w Jerez wykorzystali bardzo dobrze i przy sprzyjających warunkach atmoZawodnicy teamu Fortuna Honda – Toni Elias i Marco Melandri wczoraj zakończyli swoje przedsezonowe zmagania przed nadchodzącym sezonem 2006.
Oboje swój ostatni dzień na torze w Jerez wykorzystali bardzo dobrze i przy sprzyjających warunkach atmosferycznych mogli przetestować wiele ustawień motocykla na inauguracyjny wyścig, który odbędzie się za niecałe 2 tygodnie na tym samym obiekcie.

Toni Elias może wczorajszy dzień zaliczyć do udanych. Głównie skupił się on na testowaniu nowych mieszanek opon Michelin, które spisywały się nieźle. Hiszpan przejechał 100 okrążeń i zanotował 8. czas dnia z wynikiem – 1’40.753.

”Dziś ukończyliśmy nasze przedsezonowe testy,” powiedział wczoraj Tony Elias. ”Cały zespół spisał się na medal, i bardzo mnie to satysfakcjonuje. Poprawialiśmy się z dnia na dzień, co pozwalało nam osiągać coraz lepsze czasy okrążeń, a mi dawało lepsze poczucie motocykla i myślę, że to jest właśnie najważniejsze. Muszę podziękować ekipie z Michelin, za ich wykonaną pracę. Nie mogę się już doczekać wyścigu w Jerez, przed tą wspaniałą publicznością – atmosfera tu panująca podczas Grand Prix jest fantastyczna.

Marco Melandri (82 okrążenia, 1’41.208 – 12. czas dnia):
”Ogólnie jesteśmy usatysfakcjonowani z współpracą z Michelin. Muszę powiedzieć, że jestem szczęśliwy czując jaką mają przyczepność nasze opony. Około południa przejechałem moje najszybsze okrążenie, a było to moje 12 kółko. Wciąż musimy się jednak rozwijać, bo konkurencja nie śpi, ale jestem pewny swego.”

Źródło: www.gresiniracing.com

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,704 sek