Home / MotoGP / Gibernau, Capirossi i Desmosedici GP6

Gibernau, Capirossi i Desmosedici GP6

Sete Gibernau i Loris Capirossi zawodnicy teamu Marlboro Ducati podczas drugiego dnia testów w hiszpańskim Jerez polepszyli swoje czasy z dnia poprzedniego. Zawodnicy spędzili ponad 5 godzin na torze kontynuując prace nad nowym modelem Ducati Desmosedici GP6Sete Gibernau i Loris Capirossi zawodnicy teamu Marlboro Ducati podczas drugiego dnia testów w hiszpańskim Jerez polepszyli swoje czasy z dnia poprzedniego. Zawodnicy spędzili ponad 5 godzin na torze kontynuując prace nad nowym modelem Ducati Desmosedici GP6. Sete Gibernau w swoim trzecim dniu na włoskim motocyklu skupił się głównie na ustawieniu motocykla i doborze opon, na których Hiszpan startuje po raz pierwszy.

Żadnemu z zawodników nie udało się pobić czasu Valentino Rossiego, który na początku w trakcie GP w Jerez zdobył pole position z czasem 1min 39.419sek ( najszybsze okrążenie podczas wyścigu 1min 40.196sek).
Sete ukończył 66 okrążeń był szybszy niż w poprzedni dzień o 1.14 sekundy uzyskując lepszy czas od swojego rodaka Carlosa Checa, który w sezonie 2005 jeździł na modelu GP5. Gibernau okazał się szybszy od Lorisa Capirossi, który zbliżył się do czasu Hiszpana także pokonując czas Carlosa Checa.

Włoch wykorzystał zmieniające się warunki i testował opony Bridgestone, ustawienia silnika, a także zawieszenie firmy Ohlins aby poprawić prowadzenie swojej maszyny.
Capirossi: „Poszczęściło nam się z pogodą! Było zimno i tor był w średnim stanie, ale mogliśmy lepiej popracować niż wczoraj, co potwierdziło pozytywne wrażenia z poprzedniego testu. Dzisiaj także testowaliśmy kilka opon, nowe przednie i tylnie zawieszenia i efekt był dobry.”
Gibernau powiedział: ” Dzisiaj skupiliśmy się nad ustawieniem zawieszenia. Chcieliśmy się dowiedzieć, czego dokładnie potrzebuję abym dobrze „czuł” nowy motocykl. Zrobiliśmy postępy i wydaje nam się, że znaleźliśmy prawidłową drogę. Jutro z tymi ustawieniami skupimy się na mappingu silnika. Robimy małe kroki do przodu aby uniknąć pójścia złym kierunku. Testowałem także nowe opony i zacząłem dawać wskazówki chłopakom z Bridgestone. Jestem zadowolony z tego, co zrobiliśmy dzisiaj i mam nadzieje, że jutro będzie tak samo”

30 listopad będzie ostatnim dniem testów teamu Ducati Marlboro i jednocześnie ostatnim testem przed zimową przerwą. Capirossi jest dobrej myśli „Wszystko idzie w dobrym kierunku. Mamy nadzieję, że także jutro będziemy mieli dobra pogodę. Odbyłem kilka testów z modelem GP5 i musze stwierdzić, że GP6 ma bardzo dobry start, a my jesteśmy na dobrej drodze”. Kolejne testu odbędą się w styczniu 23-25 2006 roku.

Nieoficjalne wyniki testów Jerez — dzień drugi:

1. Sete Gibernau SPA Ducati Marlboro 1min 41.466sek (dzień pierwszy 1min 42.606sek)
2. Loris Capirossi ITA Ducati Marlboro 1min 41.489sek

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
14 zapytań w 0,725 sek