Home / MotoGP / Gibernau przechodzi do Ducati

Gibernau przechodzi do Ducati

Dziś oficjalnie zostało ogłoszone, iż zawodnik Movistar Honda – Sete Gibernau w następnym sezonie będzie występował w barwach Marlboro Ducati. Wice-mistrz świata z lat 2003, 2004 po tegorocznym fatalnym sezonie, w przyszłym roku będzie jeździł razem z LoriDziś oficjalnie zostało ogłoszone, iż zawodnik Movistar Honda – Sete Gibernau w następnym sezonie będzie występował w barwach Marlboro Ducati. Wice-mistrz świata z lat 2003, 2004 po tegorocznym fatalnym sezonie, w przyszłym roku będzie jeździł razem z Lorisem Capirossim, który już przed Grand Prix Japonii przedłużył kontrakt z bolońskim teamem.

„Po osiągnięciu znakomitych rezultatów i zadawalających kilku ostatnich latach w mistrzostwach świata postanowiłem po ciężkim sezonie dokonać pewnych zmian w mojej karierze,” powiedział Gibernau.
”Po pierwsze chciałbym podziękować ludziom, którzy pomogli mi osiągnąć tak wiele. Teraz nadszedł czas na znalezienie nowych motywacji. Profesjonalizm i entuzjazm jaki odnalazłem w Ducati, przekonał mnie do podpisania kontraktu z tym zespołem.”
„Stawie czoła nowemu wyzwaniu z ogromną determinacją, w przekonaniu iż wspólnie możemy osiągnąć wielki sukces. W poprzednich latach Ducati pokazało, że ma wyśrubowane ambicje i ogromny potencjał. Wierzę, że dzięki mojemu doświadczeniu i poświęceniu obrócimy w rzeczywistość nasze najskrytsze marzenia”,
opowiada Hiszpan, który dziś wyścig zakończył, gdy jadąc na trzeciej pozycji posłuszeństwa odmówił jego motocykl.

„Jestem zachwycony witając Sete,” dodaje Federico Minoli, prezydent Ducati Motor Holding. ”Uważamy, iż Sete jest jednym z najsilniejszych zawodników w MotoGP. Jest utalentowany, wytrwały i odważny. Sete miał w tym roku ciężki sezon, ale pokazał na przekór wszystkim, że nigdy się nie poddaje.”
„Z tego powodu jesteśmy bardzo dumni, mając go (Gibernau) w naszym składzie na rok 2006 u boku Lorisa. Obaj są bardzo silnymi zawodnikami i zrobimy wszystko aby dać im to co będą potrzebowali do uzyskiwania jak najlepszych rezultatów.”

Gibernau w tym sezonie wywalczył pięć pole position, a w zespole Ducati zastąpi innego Hiszpana Carlosa Checę.
”Zawsze ciężko jest powitać kogoś nowego, gdy trzeba powiedzieć „Do widzenia” komuś innemu,” powiedział Minoli. „Chcę bardzo podziękować Carlosowi za jego zaangażowanie i pełen profesjonalizm w stosunku do nas. Z pewnością jest On wspaniałym zawodnikiem i także miłym człowiekiem; praca z nim to ogromna przyjemność.”

Gibernau był brany pod uwagę również przez włodarzy teamu Camel Honda, lecz teraz gdy Sete podpisał oficjalnie kontrakt z zespołem Ducati, są u Sito Ponsa jeszcze wolne miejsca.
Plotki głoszą, iż w przyszłym sezonie na żółtych motocyklach możemy ujrzeć Carlosa Checę albo nawet wice-mistrza świata klasy 250cc – Australijczyka Casey’a Stonera!

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
24 zapytań w 0,699 sek