Home / MotoGP / GP Argentyny będzie 350. wyścigiem Valentino Rossiego!

GP Argentyny będzie 350. wyścigiem Valentino Rossiego!

W trzech różnych klasach wyścigowych – 125ccm, 250ccm, oraz następujących po sobie 500ccm i MotoGP – najstarszy w stawce Valentino Rossi zaliczył już 349 wyścigów. GP Argentyny, które rozegrane zostanie w niedzielę, będzie okrągłym, 350. wyścigiem. Jeszcze żaden zawodnik mistrzostw świata nie przejechał tylu rund.

W sumie w mistrzostwach świata odbyło się na razie 888 rund grand prix, co oznacza, że Rossi wystartował w niemal połowie z nich! Początek mistrzostw świata datujemy na 1949 rok. Z czego wynika ta fantastyczna dla Rossiego statystyka? Otóż, w minionych latach w sezonie rozgrywano po prostu mniej – lub o wiele mniej – rund w sezonie. W początkach mistrzostw świata było to kilka wyścigów na rok.

Na stosunkowo nowym torze w Argentynie póki co wygrywało tylko dwóch zawodników – raz Rossi i dwa razy Marc Marquez. Rossi wrócił jeszcze na moment pamięcią do poprzedniego tegorocznego wyścigu – GP Kataru.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Nie był to łatwy początek mistrzostw. Mocno pracowaliśmy podczas testów, ale i tak w weekend przy okazji pierwszego wyścigu musieliśmy poprawić kilka rzeczy, zwłaszcza jeżeli chodzi o przód motocykla. Wyścig poszedł bardzo dobrze i jestem bardzo zadowolony z dostania się na podium.” – powiedział przed weekendem w Argentynie Valentino Rossi.

„Teraz udajemy się do Argentyny. Jest tam tor, który bardzo lubię i jestem szczęśliwy, że tam jedziemy. Mam nadzieję, że w tym roku warunki torowe będą dobre, ponieważ w zeszłym sezonie jeździło mi się bardzo ciężko. Spróbujemy popracować lepiej niż wcześniej. Postaramy się ponownie stanąć na podium!” – dodał #46.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Źródło: motogp.com

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 15

  1. Zwycięstwo byłoby wspaniałym osiągnięciem w jego 350 wyścigu, prawda kochani fani i antyfani ;-)))

  2. Widziałem wszystkie 349 wyścigów :D Czas na 350 wyścig i 115 zwycięstwo oraz 223 podium :D

  3. No to mamy podobnie Marcin4646 :) I tak trzymać !

  4. V.Rossi – Genialny Koleżka !!! Teraz każdy kolejny wygrany
    to jak zdobycie nowego tytułu i tego mu życzę !!! Jeszcze
    młodzi mistrzowie przyjdą na korepetycje do „TheDoctora”

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
46 zapytań w 1,269 sek