Home / MotoGP / GP Niemiec z dłuższymi sesjami treninigowymi!

GP Niemiec z dłuższymi sesjami treninigowymi!

20 minut – o tyle w sumie dłuższe będą piątkowe sesje treningowe MotoGP. Powodem jest wspominana przez nas nowa nawierzchnia toru Sachsenring oraz dodatkowa mieszanka opon Michelin. Zawodnicy będą mieć w ten weekend do dyspozycji aż po cztery różne opony na niemiecką rundę! Będzie też opona „rezerwowa” u super-twardej charakterystyce, ale prawdopodobnie w ogóle nie będzie używana.

Cały harmonogram weekendu wraz z transmisjami telewizyjnymi znajdziecie tutaj: >KLIK<

Kliknij, aby pominąć reklamy
Oba treningi MotoGP zostaną rozszerzone o pięć minut na początku i na końcu. Oznacza to, że pierwsza sesja odbędzie się w godzinach 9:50-10:45, a druga – 14:00-14:55. MotoGP nie może testować poza oficjalnymi weekendami wyścigowymi z powodu ograniczeń natężenia dźwięku w okolicy toru Sachsenring, więc sprawdzenie nowej nawierzchni przez zespoły nie było możliwe.

To, co odróżnia Sachsenring od wielu innych torów na całym świecie to kierunek jazdy – jest to tor lewoskrętny, a więc zawodnicy objeżdżają go w kierunku przeciwnym do ruchu wskazówek zegara. Michelin będzie miał na tą rundę wyłącznie opony asymetryczne, z twardszą lewą stroną, dopasowaną do charakterystyki obiektu w Niemczech.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Coś czuje, że będzie deszczowy weekend i nac się nie przdacą te wydłużone treningi.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
88 zapytań w 1,087 sek