Home / MotoGP / GP Tajlandii oficjalnie w latach 2018-2020

GP Tajlandii oficjalnie w latach 2018-2020

Potwierdzone zostały ostatnie doniesienia o włączenia do kalendarza MotoGP wyścigu o GP Tajlandii. Kontrakt w Bangkoku podpisali Sakon Wannapong, szef sportowego związku w Tajlandii, Carmelo Ezpeleta z Dorny, wicepremier Tanasak Patimapragorn oraz minister sportu i turystyki, Pongpanu Svetarundra. Jak mówi szef Dorny, już niedługo podpisany zostanie też nowy kontrakt na organizację rund WSBK.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Wyścigi rozgrywane będą na torze znanym już z World Superbike – w Buriram, na północny wschód od Bangkoku. „Tajlandia jest wielkim rynkiem zbytu dla motocykli i są zadowoleni, że mogą wykorzystać MotoGP do rozwinięcia turystyki w Tajlandii. Jesteśmy dumni, że możemy zawrzeć to porozumienie. Zamierzamy też odnowić kontrakt na wyścigi Superbike.” – powiedział Carmelo Ezpeleta.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Czy jesteś za organizacją jak największej ilości wyścigów w Azji?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
131 zapytań w 0,844 sek