Home / MotoGP / Grand Prix Katalonii w liczbach

Grand Prix Katalonii w liczbach

Oto kilka ciekawych faktów dotyczących GP Katalonii, które odbędzie się już w ten weekend na torze Circuit de Catalunya:

199 — Ilość wyścigów wygranych przez zawodników Hondy, markę, która odniosła najwięcej zwycięstw w ‚klasie króleOto kilka ciekawych faktów dotyczących GP Katalonii, które odbędzie się już w ten weekend na torze Circuit de Catalunya:

199 — Ilość wyścigów wygranych przez zawodników Hondy, markę, która odniosła najwięcej zwycięstw w ‚klasie królewskiej’

27 — Liczba wyścigów (pod rząd) kiedy Colin Edwards kończył Grand Prix w pierwszej piętnastce

22 — Liczba zwycięstw Valentino Rossi’ego odkąd przeszedł do Yamahy. Tyle samo razy dla Japońskiej fabryki wygrał Kenny Roberts. Więcej razy wygrał tylko Wayne Rainey (24) oraz Eddzie Lawson (26)

15 — Liczba GP, które odbyły się w Katalonii od włączenia tego toru do kalendarza Mistrzostw Świata w 1991 roku

9 — Liczba zawodników, którzy każdy wyścig w tym sezonie ukończyli na punktowanym miejscu. Są nimi: Loris Capirossi, Nicky Hayden, Marco Melandri, Dani Pedrosa, Toni Elias, Colin Edwards, Makoto Tamada, Shinya Nakano i Carlos Checa

6 – Przybliżona odległość w centymetrach, które dzieliły Matia Pasini i Alvaro Bautistę od zwycięstwa w GP Włoch w Mugello

Źródło: www.motogp.com

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie będzie opublikowany. Wymagane pola oznaczone są gwiazdką *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
14 zapytań w 0,724 sek