Home / MotoGP / Grand Prix Nowej Zelandii?

Grand Prix Nowej Zelandii?

Bardzo prawdopodobnie już niebawem Motocyklowe Mistrzostwa Świata zawitają do Nowej Zelandii. Nowym gospodarzem imprezy miałby być tor Taupo Motorsport Park. Jedna z nowozelandzkich gazet The Daily Post donosi, że trwają rozmowy między właścicBardzo prawdopodobnie już niebawem Motocyklowe Mistrzostwa Świata zawitają do Nowej Zelandii. Nowym gospodarzem imprezy miałby być tor Taupo Motorsport Park. Jedna z nowozelandzkich gazet The Daily Post donosi, że trwają rozmowy między właścicielem praw do MotoGP — hiszpańską firmą Dorna, a prezesem toru Johnem Parkerem.

Owocem negocjacji może być pięcioletni kontrakt , który oznaczać będzie, że Nowa Zelandia stanie się kolejnym krajem, gdzie zawita Motocyklowa Grand Prix. Szacuje się, że jeśli rozmowy zakończą się sukcesem i podpisaniem stosownej umowy, Grand Prix mogłaby rocznie przynieść miastu Taupo 20 milionów dolarów dodatkowego dochodu. Natomiast relacja z wyścigu trafiłaby do odbiorników ponad 300 milionów telewidzów na całym świecie.

W grudniu ubiegłego roku firma MIT Development Ltd. zainwestowała w rozbudowę trasy 12.5 mln dolarów. Obecnie trwają prace wykończeniowe nowej nitki toru. Niebawem dobiegnie końca budowa nowoczesnego kompleksu garaży i centrum konferencyjnego.

3.6-kilometrowy tor położony jest na Wyspie Północnej, na tej samej na której znajduje się stolica Nowej Zelandii –Wellington. Najdłuższa prosta nowego toru będzie miała długość 830 metrów.

Mapa toru:

Oficjalna strona toru:
www.tauporacetrack.co.nz

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
105 zapytań w 1,594 sek