Home / MotoGP / Gresini zatrzyma Melandri'ego na sezon 2007?

Gresini zatrzyma Melandri'ego na sezon 2007?

Wszystko wskazuje na to, że Fausto Gresini podpisał kontrakt na 2007 rok z trzykrotnym zwycięzcą wyścigów tego sezonu — Marco Melandri’m.

Melandri miał podpisać kontrakt z Ducati na przyszły sezon, by jeździć u boku jego Wszystko wskazuje na to, że Fausto Gresini podpisał kontrakt na 2007 rok z trzykrotnym zwycięzcą wyścigów tego sezonu — Marco Melandri’m.

Melandri miał podpisać kontrakt z Ducati na przyszły sezon, by jeździć u boku jego rodaka — Lorisa Capirossi’ego. Jednakże Fausto podobno oferuje Marco 3 miliony euro za to, żeby Włoch w przyszłym sezonie ścigał się w jego zespole, pomimo tego, że aktualny sponsor tego zespołu — Fortuna ma podobno od niego odejść.

Nie jest też wiadome czy HRC chciała aby Melandri nie ścigał się już na ich motocyklach, lecz obietnica dana Fausto przez Hondę, że dostarczą mu motocykle o pojemności 800cc na przyszły sezon, wskazuje na to, że kontrakt zostanie podpisany. Inne plotki mówią też, że Marco zamiast jeździć na oponach firmy Michelin pojedzie na Bridgestonach.

Melandri jest aktualnie trzeci w generalce pomimo wypadku jakiego doznał w Katalonii. Jeśli doszło by do podpisania kontraktu Marco z Hondą, to w tym wypadku jest wielce prawdopodobne, że Sete Gibernau pozostanie w Ducati.

Gdyby Marco przeszedł jednak do Ducati, to Sete miał też propozycję od Kawasaki, natomiast Nakano od Konica Minolta Honda.

Niestety nadal nie wiadomo kto będzie drugim zawodnikiem Gresini’ego. Toni Elias jest „łączony” z D’Antin Ducati, w którym miałby się ścigać z Carlosem Checką (Hiszpan obecnie jeździ w zespole Tech 3 Yamaha). Podobno gwiazda BSB Leon Haslam prowadzi rozmowy dotyczące startów w przyszłym sezonie u Fausto Gresini’ego.

źródło: www.crash.net

AUTOR: nelka-23

Zainteresowana wszelkiego rodzaju sportami motorowymi, głównie MotoGP, WSBK oraz F1. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej. Z portalem MOTOGP.PL związana od maja 2006 roku, od 2012 współpracująca z zespołem LCR Honda startującym w MotoGP.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
14 zapytań w 0,702 sek