Home / MotoGP / Gresini zmienia na Bridgestony

Gresini zmienia na Bridgestony

Po tym jak zespół Fausto Gresiniego rozwiązał umowę z francuskim producentem opon Michelin, ogłoszono oficjalnie, że dostawcą opon w przyszłym sezonie zostanie Bridgestone. Japoński producent wygrał w tym sezonie cztery wyścigi o Grand Prix: Hiszpanii, Po tym jak zespół Fausto Gresiniego rozwiązał umowę z francuskim producentem opon Michelin, ogłoszono oficjalnie, że dostawcą opon w przyszłym sezonie zostanie Bridgestone. Japoński producent wygrał w tym sezonie cztery wyścigi o Grand Prix: Hiszpanii, Czech, Japonii i Walencji i zdobył sześć Pole Position. Natomiast Team Gresiniego Fortuna Honda pochwalić się może 4 zwycięstwami: w Turcji, Francji, Australii i Portugalii.

Nowy kontrakt Gresiniego z Bridgestonem oznacza, że japońskie opony zobaczymy na maszynach Hondy pierwszy raz od sezonu 2004, kiedy to zestaw taki posiadał Makoto Tamada (Camel Honda).

Pierwszy test Marco Melandriego i Toni Eliasa na nowych oponach będzie miał miejsce 1 listopada na torze Ricardo Tormo w Walencji.

Bridgestone będzie w przyszłym sezonie dostarczał opony również zespołom: Ducati Marlboro, Rizla Suzuki, Kawasaki Racing, Pramac d’Antin i prawdopodobnie Konica Minolta, w skałdzie którego zobaczymy Shinyę Nakano.

Zdjęcie: www.crash.net

AUTOR: Redakcja

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
13 zapytań w 0,810 sek