Home / MotoGP / Lewis Hamilton marzy o teście motocykla MotoGP

Lewis Hamilton marzy o teście motocykla MotoGP

Lorenzo, Hamilton

Lewis Hamilton w krótkim wywiadzie dla serwisu autosport.com przyznał, że o wiele atrakcyjniejsze niż obecna Formuła 1 są wyścigi w MotoGP. Brytyjczyk bardzo chciałby kiedyś mieć możliwość przejechania się topową maszyną prototypową.

Trzykrotnego mistrza świata zapytano, czy Formuła 1 nie jest przypadkiem serią „zepsutą, idącą w niewłaściwym kierunku i zardzewiałą”. Hamilton zgodził się z dwiema pierwszymi z tych sugestii, dodając, że nie chciałby mówić szerzej na ten temat (kierowcy F1, podobnie jak od tego roku zawodnicy MotoGP, mają zakaz udzielania wypowiedzi, szkodzących macierzystej serii – to oczywiście pokłosie finału sezonu 2015).

Zamiast tego jako przykład wyścigów, które mogłyby stać się wzorem dla królowej sportów motorowych, podał MotoGP.

„MotoGP jest po prostu fajne, o wiele bardziej ekscytujące do oglądania, bo po prostu jest tam więcej zaciętego ścigania. Naprawdę chciałbym sprawdzić motocykl MotoGP. Marzę o tym, by kiedyś wskoczyć na jeden z nich. Oczywiście nie powiedziałbym o tym mojemu zespołowi!” – skomentował Hamilton.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Zdecydowanie chciałbym w tym roku zobaczyć więcej wyścigów – jestem tylko na jednym w sezonie.” – zdradził również Brytyjczyk.

W zeszłym roku na Hondzie zespołu Repsol miał okazję przejechać się Fernando Alonso z McLarena.

W jednym z wcześniejszych tegorocznych wywiadów Hamilton przyznał się, że to być może dzięki decyzji jego ojca został kierowcą w wyścigach samochodowych. „Kiedy byłem dzieckiem, chciałem ścigać się motocyklami. Ale zamiast tego mój tata kupił mi pierwszego karta.” – przyznał.

Sezon Formuły 1 rusza w tym roku w ten sam dzień, co MotoGP. Gdy kierowcy Motocyklowych Mistrzostw Świata rozpoczną rywalizację w GP Kataru, zawodnicy F1 będą już mieli za sobą wyścig o GP Australii w Melbourne.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Jakie serie samochodowe śledzisz?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
21 zapytań w 1,332 sek