Home / MotoGP / Hayden i Pedrosa faworytami do zwycięstwa na torze Mugello

Hayden i Pedrosa faworytami do zwycięstwa na torze Mugello

Hayden został liderem tabeli mistrzostw świata od Kierowcy teamu Repsol Honda Dani Pedrosa i Nicky Hayden są faworytami przed szósta rundą MotoGP na włoskim torze Mugello. Wskazuje na to atomowy start obu tych jeźdźców na początku bieżącego sezonu.
Hayden został liderem tabeli mistrzostw świata od trzeciego wyścigu w Grand Prix Turcji.24- letni Amerykanin od początku sezonu zwraca na siebie uwagę znakomitą jazdą, jest zdeterminowany i nastawiony na walkę o tytuł mistrza świata w „królewskiej” klasie.

Świetnie też spisuje się jego Honda RC211V, która bardzo ewoluowała w stosunku do poprzedniego sezonu. Amerykanin w poprzedniej rundzie, na torze Le Mans, miał „przygodę” ze żwirem i to nie umożliwiło mu walkę o podium. Ostatecznie zajął 5. miejsce w wyścigu.

Jego partner z zespołu Daniel Pedrosa ma w klasyfikacji generalnej mistrzostw świata 10 punktów straty do lidera. Przypomnijmy, że w tym sezonie debiutuje on w klasie MotoGP.
20- letnie jeździec do tej pory stał na podium 3-krotnie, z czego raz wygrał (Grand Prix Chin) oraz zdobył dwa pole position w 5 dotychczasowych wyścigach. Zawodnik jeżdżący z numerem #26 jest gotowy do walki na torze Mugello, gdzie wygrał w zeszłym roku wyścig w klasie 250cc.

Zarówno jeźdźcy jak i sami fajni uwielbiają wyścigi rozgrywające się na włoskim torze.
Posiada on ciekawe szykany oraz wolne zakręty i długą prostą, co sprawia, że wyścig do samego końca jest bardzo ciekawy. Włoscy fajny motocyklowi tworzą na tym torze świetną atmosferę.
„Jestem bardzo podekscytowany startem na torze w Mugello. Włoscy fajni kochają wyścigi Grand Prix. Tor jest dobrze przygotowany do jazdy na nim, zawiera długą prostą i przez to wyścig jest ekscytujący do samego końca.” – mówił Hayden.

„Mugello jest jednym z najbardziej skomplikowanych wyścigów w kalendarzu tegorocznych mistrzostw,” oznajmia Pedrosa.
”Wyścig wymaga dobrego przygotowania fizycznego od zawodnika. Prosta startowa jest jedną z najdłuższych w mistrzostwach. Prędkości na niej uzyskiwane są naprawdę wysokie i pewnie ta prosta będzie kluczowa dla całego wyścigu. Mam nadzieje, że przez cały weekend będę mógł się ścigać na suchym torze. Moim celem jest to co planuję przed każdym wyścigiem – pojechać jak najlepiej. Postaram się także lepiej dobrać opony, czego nie udało mi się zrobić w ostatnim GP. Zbyt szybko się zużyły.” – kończy Hiszpan.

VI Runda na torze Mugello rozpoczyna się w piątek wolnymi treningami, w sobotę jest sesja kwalifikacyjna, a w niedzielę wyścig rozpoczynający się o 14.00.

AUTOR: Redakcja