Home / MotoGP / Hayden, Simoncelli, Francesco Totti – kask #46 w szczegółach!

Hayden, Simoncelli, Francesco Totti – kask #46 w szczegółach!

Runda w Mugello nie może obejść się bez tradycyjnego już specjalnego malowania kasku Valentino Rossiego. Włoch jak zawsze przygotowuje dla swoich fanów niespodziankę. Tym razem zaskoczył „oddaniem pokłonu” włoskiej gwieździe piłki nożnej – Francesco Tottiemu, który stał się legendą zespołu Romy. W minionym tygodniu zakończył pełną sukcesów karierę.

40 – letni Totti przez całą seniorską karierę bronił barw ekipy AS Roma ze stolicy Włoch. Karierę tę rozpoczął w 1992 roku, a zakończył ją po obecnym sezonie. Od 1998 roku do 2008 był reprezentantem Włoch. Z Romą zdobywał mistrzostwo Serie A, a z reprezentacją – Puchar Świata.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Napis na kasku, czyli słowa wypowiadane przez Rossiego strzelającego rzut karny, to „Shall I chip„, odnoszące się do charakterystycznej zmyłki przy wykonywania niektórych karnych przez Tottiego (tak jak niegdyś czeski piłkarz, Antonin Panenka – fanom piłki nie trzeba więcej tłumaczyć). Napis z tyłu kasku to z kolei: „One captain. There is only one captain.” Wprawne oko na postaci Rossiego dostrzeże plaster na czole, symbolizujący jego niedawną kontuzję na crossie.

Poza tym, Rossi oddał hołd Nicky’emu Haydenowi: numer na obu bokach zlewa się w 469, z połączenia #46 należącego do Rossiego, oraz #69, która to liczba należała do Amerykanina. Z kolei na tyle kasku widzimy jeszcze #58. Jest to oczywiście numer startowy innego tragicznie zmarłego zawodnika – Marco Simoncelliego, uwielbianego przez fanów za bezkompromisowy styl jazdy i walkę z najlepszymi. Tak niewielka powierzchnia, a tak wiele różnych znaczeń i symboli!

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Komentarze: 1

  1. Bardzo podoba mi się sposób w jaki połączone są ze sobą numery Vale i Nickiego (przepraszam, ale nie miałem pojęcia jak to napisać żeby było poprawnie). I w sumie tylko to. I w sumie tylko to. A szkoda, bo gdyby cała reszta kasku nawiązywała do czegokolwiek innego, to z chęcią sprawiłbym sobie replikę takiej skorupy.

    A skoro już w temacie replik. Nie orientuje się ktoś może czy istnieje możliwość zamówienia repliki kasku który Rossi upamiętniał śmierć Marco? Bo jak do tej pory przejrzałem wszystkie znane mi portale aukcyjne i sklepy. I niestety z tej perspektywy rzecz wydaje się nie do dostania.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
112 zapytań w 0,906 sek