Zobacz ofertę sklepu LOMOTO
Home / MotoGP / Hiroshi Aoyama za Pedrosę w GP Japonii!

Hiroshi Aoyama za Pedrosę w GP Japonii!

Aoyama

HRC w natychmiastowym trybie zastosowało zastępstwo za Daniego Pedrosę. Na motocyklu Repsol Hondy w GP Japonii wystartuje Hiroshi Aoyama, mający duże doświadczenie w MotoGP.

„Przede wszystkim, bardzo mi przykro z powodu Daniego, życzę mu szybkiego powrotu do zdrowia. To zdecydowanie nie jest najlepszy sposób na wejście do wyścigu, ale tak czy inaczej, dam z siebie wszystko dla Hondy, przed moimi przyjaciółmi i fanami. Nie będę mógł jechać z moim numerem wyścigowym, czyli #7, bo używa go Mike Jones, więc wezmę #73, którego używałem w pierwszym sezonie w 250ccm.” – powiedział japoński motocyklista.

Kliknij, aby pominąć reklamy

Aoyama nie ścigał się w MotoGP od ponad roku, ale tor Motegi zna świetnie. Dwa razy wygrywał na nim w klasie 250ccm, a w królewskiej klasie zajmował dziewiąte miejsce. W zeszłym sezonie Aoyama wystartował za Pedrosę w USA, Argentynie i Hiszpanii, a potem w Niemczech za Karela Abrahama. Na Motegi Aoyama będzie drugim Japończykiem, po testowym zawodniku Yamahy, Katsuyukim Nakasudze.

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: sdnowy

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.
Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
27 zapytań w 0,769 sek