Home / MotoGP / Hiroshi Aoyama zastąpi Abrahama w Sachsenring

Hiroshi Aoyama zastąpi Abrahama w Sachsenring

aoyama

Japończyk Hiroshi Aoyama zastąpi kontuzjowanego Karela Abrahama podczas zbliżającej się rundy o GP Niemiec na torze Sachsenring.

Przypomnijmy, że Czech podczas treningu przed wyścigiem w Katalonii poważnie uszkodził duży palec u lewej nogi i nie był w stanie wziąć udziału w późniejszym wyścigu. Na torze w Assen zastąpić go miał kierowca Superbike, reprezentant gospodarzy Michael Van der Mark, ale obydwie zainteresowane strony nie doszły do porozumienia.

W zbliżającym się weekendzie w Niemczech swoją szanse otrzyma kierowca testowy HRC Hiroshi Aoyama. Japończyk podobną rolę odgrywał w trzech tegorocznych wyścigach w GP Ameryki, Argentyny i Hiszpanii, gdzie w barwach Repsol Honda jeździł u boku Marca Marqueza w zastępstwie Daniego Pedrosy. W tych trzech rundach tylko raz przekroczył linię mety. W Teksasie zajął 11. miejsce i zdobył tym samym 5. punktów w klasyfikacji generalnej.

Kliknij, aby pominąć reklamy

33-letni zawodnik urodzony w japońskim Ichihara jest doskonale znany sympatykom Mistrzostw Świata. Zadebiutował w roku 2000 jadąc z dziką kartą podczas GP Pacyfiku na torze Motegi w klasie 250 cc. Pierwszy pełnowymiarowy sezon spędził na Hondzie w roku 2004. W szesnastu startach dwa razy stwała na podium i zajął wysoką 6. lokatę w klasyfikacji generalnej. Pięć lat później został mistrzem świata po czym zadebiutował w najwyższj klasie. W MotoGP do tej pory uzbierał 67 startów w których zgromadził 240 punktów. W Sachsenring postara się ten wynik poprawić.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: japan25

Od 15 lat wielki fan mistrzostw świata i nie tylko. Wychowany w czasach zaciętej walki między Rossim i Biaggim.

komentarze 3

  1. Aoyama punktował w Teksasie, nie w Argentynie.

    A poza tym – fajnie będzie znów go widzieć na torze. Brakuje trochę Japońców w MotoGP. Chyba że Ono opanuje nerwy w Moto3.

  2. Jak utrzymał formę z wyścigów jak jeździł na Hondzie to na sprzęcie Abrahama będzie walczył z co najwyżej Melandrim :P

  3. I z Melandrim już się nie pościga, bo ten wypadł z teamu.

    Prawda jest taka, że Hiroshi nie jeździł normalnie, gdy zastępował Pedrosę, na pewno team co nieco mu nagadał, tutaj może zaskoczyć, pod warunkiem, że dadzą mu swobodę.

Dodaj komentarz

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
26 zapytań w 0,832 sek