Home / MotoGP / Honda ma dwa silniki na testy dla Marqueza i Pedrosy

Honda ma dwa silniki na testy dla Marqueza i Pedrosy

marc+marquez+motogp+repsol+honda+walencja+testy

Zawodnicy Hondy – Marc Marquez i Dani Pedrosa będą na rozpoczynających się w przyszłym tygodniu testach w Malezji sprawdzali dwie różne specyfikacje silnika. Jedna to silnik wykorzystywany jeszcze w listopadowych testach w Jerez, a drugi to już nowa jego wersja rozwojowa.

Po zeszłorocznych ogromnych kłopotach z silnikiem, Honda skupiła się na poprawieniu charakterystyki jednostki napędowej tak, by była ona gotowa na wyścig w Katarze. Potem zmiany w silniku nie będą już możliwe.

Stworzenie dobrego silnika jest w tym roku jednak utrudnione w związku z wprowadzeniem ustandaryzowanej jednostki oprogramowania ECU. Nowa specyfikacja silnika Hondy na Sepang wskazuje, że wersja z Jerez nie jest tym, czego szukał japoński zespół.

Kliknij, aby pominąć reklamy

„Obaj nasi zawodnicy mają dwa motocykle wyposażone w dwie różne wersje silnika: jeden taki, który sprawdzali w Jerez w listopadzie, oraz ewolucję. Porównamy je i oczywiście będziemy także pracować nad podwoziem, elektroniką i oponami.” – powiedział dyrektor techniczny HRC, Takeo Yokoyama.

„Mamy nadzieję, że po trzech dniach będziemy w stanie zobaczyć kierunek dalszego rozwoju motocykla, co pomoże nam w testach na Phillip Island i Katarze.” – dodał.

Zeszłoroczne podwójne testy przedsezonowe na Sepang dały Hondzie niewłaściwe wskazówki odnośnie charakterystyki silnika. Upały nieco zafałszowały wyniki tamtych testów i potem w trakcie sezonu Honda była zaskoczona faktem, że Marc Marquez nie radzi sobie na konstrukcji na 2015 rok, zaliczając serie upadków. W tym roku na Sepang zawodnicy będą testować tylko raz.

Źródło: crash.net

Kliknij, aby pominąć reklamy

AUTOR: Paweł Krupka

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOGP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
16 zapytań w 0,694 sek