Home / MotoGP / Honda nie przewiduje problemów we współpracy Pedrosy i Marqueza

Honda nie przewiduje problemów we współpracy Pedrosy i Marqueza

Zespół Hondy jest pewien, że Dani Pedrosa i debiutujący w MotoGP Marc Marquez nie będą ze sobą toczyć pojedynków o negatywnym zabarwieniu – obaj Hiszpanie są typowani do czołowych pozycji, co nieuchronnie będzie się wiązać z bezpośrednią rywalizacją na torze. Livio Suppo z Hondy wspomina wcześniejsze lata, gdy Pedrosa miał za partnera zespołowego Casey’a Stonera i mimo, że obaj walczyli o tytuły to nie dochodziło między nimi do żadnych nieporozumień.

„W 2011 i 2012 roku mieliśmy w zespole Daniego (Pedrosę) i Casey’a (Stonera) i ich stosunki były dobre. Teraz Dani wraz z Marquezem znają się bardzo dobrze i okazują sobie respekt. Dani jest przyzwyczajony do posiadania bardzo mocnego partnera zespołowego – wcześniej w osobie Casey’a. A Marc rozumie, jak dobry jest Dani. Nie wydaje mi się, by przynajmniej w tym sezonie były jakieś problemy. Prawdopodobnie w przyszłym roku będzie trudniej, ale to ludzie o inteligencji i doświadczeniu w zupełności wystarczającymi do poradzenia sobie z tym.” – powiedział Livio Suppo w wywiadzie dla serwisu MCN.

Marc Marquez już przy okazji ostatnich testów na torze w Austin w Teksasie przyznawał, że zna swoje miejsce w szeregu i rozumie, że to na Danim Pedrosie będzie spoczywała presja walki o najwyższe cele. „Jesteśmy z Danim w bardzo dobrych stosunkach. Wiem, że to on jest tym pierwszym w zespole, a ja jestem debiutantem. To on musi walczyć o mistrzostwo z Jorge (Lorenzo) i Valentino (Rossim), a ja będę próbował się uczyć. Mogę się od Daniego wiele nauczyć, bo jego doświadczenie jest ogromne. Mówią, że twoim pierwszym rywalem jest twój partner zespołowy, ale ja uważam, że jeśli jesteś debiutantem i masz takiego partnera z dużym doświadczeniem to przede wszystkim powinieneś się uczyć.” – powiedział Marc Marquez.

AUTOR: sd

Fan sportów motorowych każdego rodzaju - w szczególności Formuły 1, poprzez wyścigi motocyklowe, rajdy samochodowe, a na żużlu kończąc. Na portalu MOTOSP.PL pisze regularnie od 2009 roku.

komentarzy 6

  1. W końcu MotoGp! człowiek se nie polata przez te pieprzoną zime to sobie chociaż popatrzy na wyścig :D i te nowe smaczki w postaci Marka i Vale :P

  2. Tak poza tematem Hondy: czy da się jakoś skontaktować mailowo z Polsatem Sport? Miło byłoby, gdyby ‚włączali’ się na wyścig na jakieś 15 minut przed jego rozpoczęciem – wtedy, kiedy jest przedstawianie zawodników, bo jak wiemy – w ostatnim sezonie to niemal zawsze włączali się dopiero na okrążenie rozgrzewkowe. Mogliby jeszcze wyścig MotoGP pokazać w HD chociaż, choć bardziej zależy mi na tym pierwszym.

  3. Ja osobiście mam nadzieję, że dalej będą wyścigi na News, ponieważ jest ogólnodostępny na każdej platformie dla kibiców. A polsat sport nie jest dotępny na NC+ niestety.

    • No na razie GP Kataru razem z treningami i qualem, widzę widnieje w programie telewizyjnym w Polsat Sport News. Więc dla tych co nie mają Cyfrowego Polsatu jest guuut :)

    • Ale to chociaż włączaliby się na ileś minut przed wyścigiem, a nie już na okrążenie rozgrzewkowe – w zeszłym sezonie trudno było o to, choć w Malezji dało radę takie coś zrobić – to czemu i nie w Katarze? :D

  4. Polsat jest najlepszy!!! BO dzięki nie mu z dachowej antki mogę sobię oglądać Gp!!Nawet mi się takie coś nigdy nie śniło!! Jeszcze dziękuję Ci Polsacie!

Dodaj komentarz

Your email address will not be published. Required fields are marked *

*

Niniejsza strona internetowa korzysta z plików cookie. Pozostając na tej stronie wyrażasz zgodę na korzystanie z plików cookie. Dowiedz się więcej w Polityce prywatności.
20 zapytań w 2,106 sek